Publicat 15 Iul 2019 | Expiră 15 Aug 2019

AGENT VAMA IMPORT

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Ideal Candidate
- Foarte bune abilitati de comunicare (scris/vorbit)
- Atentie la detalii
- Orientare catre client
- Abilitatea de a prioritiza taskurile si de a gestiona timpul in mod eficient
- Cunostinte de limba engleza nivel mediu (scris/vorbit)
- Cunostinte de operare PC

Descrierea jobului

Job description
- Gestionarea portofoliului de clienti, persoane fizice si juridice, pentru expeditiile de import.
- Contact permanent cu clientii (telefonic si e-mail) in vederea confirmarii cu privire la corectitudinea documentelor de vamuire import.
- Contact permanent cu UPS origine, extracomunitar (deschiderea si inchiderea exceptiilor)
- Urmarirea cu prioritate a indicatorilor de performanta stabiliti de organizatie
- Raportarea rezultatelor saptamanale catre Managementul local si Regiune

Oferim:

  • Oportunitatea dezvoltarii unei cariere de success intr-o companie multinationala
  • Posibiliati de dezvoltare personala
  • Asigurare de sanatate ( personala cat si pentru familie)
  • Transport (asigurat de companie prin microbuzul pus la dispozitie sau decontarea combustibilului)
  • Bonusuri aditionale( Paste, Vacanta, Craciun, de vechime)
  • Tichete de masa
  • Participarea la Talent Management System

United Parcel Service (UPS) fondata in anul 1907, a devenit datorita milioanelor de clienti din intreaga lume, lider pe piata serviciilor de curierat si totodata lider pe plan global in furnizarea de servicii integrate. In cei peste 100 de ani de activitate, UPS si-a extins serviciile in peste 200 de tari si teritorii in intreaga lume oferind clientilor suport si solutii adaptate business-ului lor. Pentru UPS, oamenii constituie resursa cea mai importanta, iar o echipa puternica reprezinta punctul forte pentru o viabilitate pe termen lung. Avand oameni angajati in peste 200 de tari, UPS aprecieaza foarte mult diversitatea – ca mod de gandire, mod de viata, experienta si cultura. Echipa UPS Romania este in continua crestere si dezvoltare si de aceea asteptam CV-urile voastre pentru a va alatura echipei deja existente.

Expirat
AGENT VAMA IMPORT  -  UPS ROMANIA SRL - OTOPENI

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles