Gratis

Agent Telesales

GARANTI BANK

Candidatul Ideal

Cerinte:

- Bune abilitati de comunicare, relationare si negociere;
- Cunoastere a pachetului MS Office si abilitati de lucru cu calculatorul;
- Cunoasterea limbii engleze la un nivel mediu;
- Calm, rezistentent la stress;
- Abilitati de lucru in echipa
- Studiile superioare reprezinta un avantaj;

Descrierea jobului

Principalele sarcini si responsabilitati ale postului:

- Prezinta si promoveaza produsele financiar bancare catre clientii contactati;
- Oferă informaţii ︁︀​︂︃︃​︈︃​︁︃︀complete şi corecte, prin telefon, despre produsele şi serviciile Băncii atat pentru clienţii existenti cat şi pentru clientii noi;
- Reţine clienţii care îşi declară intenţia de a incheia colaborarea cu Garanti Bank;
- Consilierea clientilor si a potentialilor client cu privire la portofoliul de produse al bancii;
- Planificarea şi prioritizarea rutei zilnice de apeluri telefonice conform procedurilor;
- Înțelegerea și articularea clară a propunerii de valoare a companiei către clienții contactați;
- Înțelegerea nevoilor și așteptărilor clienților şi gestionarea eficientă a eventualelor obiecţii;
- Înregistrarea corectă și completă a informațiilor obținute în aplicația interna;
- Realizarea zilnică a rapoartelor de activitate;

Garanti Bank este o institutie financiar bancara cu o experienţă de peste 12 ani pe piaţa bancară din Romania. La sfarşitul anului 2010, Grupul Garanti şi-a extins operaţiunile din domeniul serviciilor financiare şi de leasing prin integrarea a trei instituţii financiare non-bancare: Garanti Leasing (marca sub care funcţionează compania Motoractive Leasing IFN SA), Garanti Credite de Consum (marca sub care funcţiona Ralfi IFN SA) şi Garanti Credite Ipotecare (marca sub care funcţionează Domenia Credit IFN SA). Garanti Bank este o bancă universală cu o gamă completă de produse şi servicii calitative şi inovatoare pentru toate segmentele de clienţi. Garanti Bank beneficiază de suportul băncii mamă, Garanti Turcia, cea de-a doua bancă privată din Turcia, care a inregistrat active de peste 66 miliarde EUR şi un profit net consolidat de 1,65 miliarde EUR la sfarşitul anului 2010, avand peste 10 milioane de clienţi, 863 de unităţi bancare, o reţea de peste 3.000 de bancomate şi 405.000 de terminale POS.
Publicat 7 Iun. 2024 Reactualizat 5 Iul. 2024 Expiră 7 Iul. 2024