Gratis

Agent servicii client

ICA Research & Development ( ICA R & D ) S.R.L.
3 poziții

Candidatul Ideal

Candidatul ideal își dorește să învețe și să performeze în domeniul relațiilor cu clienții. Postul nu necesită studii superioare, dar studiile superioare pot reprezenta un avantaj, în măsura în care stau ca dovadă a capacitații de înțelegere, învățare și adaptare. Noii noștri colegi ne dorim sa fie comunicativi, implicați, ordonați și inteligenți, cu abilitați sociale și organizatorice, dornici să lucreze într-o echipă ambițioasă, care oferă oportunități de evoluție personală si profesională pe măsura implicării.

Descrierea jobului

A fi agent servicii clienți în cadrul companiei noastre înseamnă a fi interfața companiei în relația cu beneficiarii serviciilor analitice oferite de ICA R&D. Echipa de servicii clienți preia comenzile clienților, le verifica și introduce date în softurile specializate, discuta telefonic sau prin e-mail cu clienții și colegii din alte departamente, executa fotografii ale probelor sosite, răspunde de gestionarea și depozitarea probelor în condiții specifice până la transmiterea acestora către laboratoare, conform procedurilor. Activitatea nu presupune muncă în laboratorul de încercări, dar presupune lucrul cu echipamente IT.
Beneficii salariale si extra-salariale, training-uri și consiliere în carieră; oportunități de evoluție profesională în cadrul companiei sunt ceea ce poate oferi integrarea în echipa ICA R&D.

ICA Research & Development este o companie care combină cu succes tradiția cercetării științifice romanești în domeniul alimentar cu noutatea celor mai performante tehnici de laborator.
Încă de la începuturi, institutul a avut menirea de a desfășura activități suport pentru dezvoltarea industriei alimentare românești.
În prezent activitatea institutului se axează atât pe testarea unor produse deja existente, cu scopul de asigura consumatorului obișnuit un aliment sigur și corespunzător nevoilor nutriționale actuale, cât și pe fundamentarea științifică și testarea tehnologică la scara pilot a unor noi tehnologii si concepte ce țin de științele alimentației.

Publicat 1 Apr. 2024 Reactualizat 1 Apr. 2024 Expiră 1 Mai 2024