Gratis

AGENT DEZVOLTARE BRAND RAVENOL

RAVENOL EXPERT RO
3 poziții

Candidatul Ideal

O persoana pozitiva si optimista cu…
Minim 5 ani experienta in functia agent de vanzari au coordonator echipe de vanzari.
Foarte bune abilitati de comunicare, prezentare si convingere.
Dinamism si adaptare usoara la schimbare.
Orientare catre client, customer care si rezultate.
Initiativa si curajul de a propune proiecte noi.
Empatie, atitudine pozitiva si o conduita corecta, civilizata fata de toate persoanele cu care intra in
contact.
Permis categoria B

Descrierea jobului

Descrierea job:
Identificare si contactare de clienti noi .
Intocmirea de fise de calibrare cu toate informatiile specifice si introducerea lor in CRM.
Prezentare, sustinerea si negocierea ofertelor comerciale impreuna cu specialistul RAVENOL.
Identificare solutii de dezvoltare portofoliu clienti si volumele vanzare.
Urmarire activitatii concurentei si raportarei catre coordonatorul zonal.
Monitorizezi contactele/proiectele existente, identifici nevoile clientilor, le oferi informare, indrumare si le soliciti feedback pentru a veni cu propuneri de imbunatatire a serviciilor si ofertelor.

RESPONSABILITATI
Cresterea numarului de clienti.
Cresterea volumelor si valorilor de vanzare la clienti.
Monitorizarea concurentei.
Implementarea proiectelor de marketing prin afisarea de materiale specifice de promovare.
Introducerea in CRM a tuturor informatiilor dobandite de la client.

Beneficii
- Pachet salarial motivant in functie de performantele obtinute.
-Masina si telefon de serviciu.
-Posibilitatea dezvoltarii unei cariere intr-o firma de distributie la nivel national.
-Oferim instruire la locul de munca, suport pentru crestere profesionala.
-Posibilitati reale de promovare.

RAVENOL EXPERT RO srl este reprezentanta in Romania a producatorului RAVENSBERGER Schmierstoffvertrieb Gmb proprietarul brandului RAVENOL.

In anul 2021 ,la 75 ani de la fondarea companiei,produsele RAVENOL sunt produse exclusiv in GERMANIA si sunt exportate in peste 80 de tari, pe toate continentele.

Publicat 25 Mart. 2024 Reactualizat 22 Apr. 2024 Expiră 24 Apr. 2024