Gratis

AGENT DE VANZARI

MEA METAL APPLICATIONS SRL

Candidatul Ideal

- Persoană organizată, cu spirit de inițiativă, proactivă, care știe să prioritizeze;
- Autocontrol, stăpanire de sine, inteligență emoțională ridicată, rezistentă la stres;
- Experiență în atragerea și retenția de clienți noi.
- Cunoștințe aprofundate de tehnica vânzării, negocierii, ofertării, achiziționării, promovării și de marketing;
- Cunostințe avansate de limba engleză;
- Excelente abilitati de Office si experienta de lucru cu sistem ERP ( SAP);
- Permis de conducere, cat. B;
- Constituie avantaj: cursuri de vanzări, negociere;
- Disponibil pentru deplasări interne si externe în interes de serviciu.

Descrierea jobului

Responsabilități:
Prezintă, promovează și vinde produsele/serviciile firmei și identifică oportunitățile de creștere a volumului de vânzări și a portofoliului de clienți;
Cunoaște în detaliu caracteristicile produselor și serviciile pe care le oferă clienților;
Îndeplinește planul de vânzări, calitativ și cantitativ pe grupele de clienți din aria de responsabilitate;
Stabilește întâlniri în vederea prezentării detaliate a ofertei firmei;
Elaborează planul lunar de vizite la clienți și întocmește raportul de deplasare;
Gestionează situația comenzilor în derulare și a plăților;
Acordă asistență pre și post vânzare clienților (ofertare și negociere/renegociere tarife, contractare, monitorizează derularea contractelor și a comenzilor, urmarește plățile, evaluează gradul de satisfacție, gestionează reclamațiile).
Dezvoltă și actualizează baza de date de furnizori;
Identifică noi furnizori, negociază condițiile comerciale și semnează contractele de distribuție/agent cu aceștia, sub directa coordonare și supraveghere a directorului de vânzări; Completează raportul săptamanal de activitate (urmărește bugetul de vânzări, încasări, indicatorii de performanță) și planul de activitate pentru săptamana urmatoare;
Beneficii:
- Loc de muncă stabil;
- Mașină de serviciu, telefon, laptop;
- Salariu atractiv și bonusuri de performanță;
- Mediu de lucru plăcut, modern și dinamic.

MEA Metal Applications, part of MEA GROUP of Companies, a leading supplier of the construction industry, was established in 2007, and specialize in Metal Applications, which include the production of industrial metal grills, grills with grids, step grills, metal stairs and accessories for stairwell and barbecues for gutters.
Publicat 16 Apr. 2024 Reactualizat 30 Apr. 2024 Expiră 16 Mai 2024