Gratis

Agent de vanzari

FARMEC SA

Candidatul Ideal

Cerinţele pentru ocuparea acestei poziții:
  • Studii medii/postliceale;
  • Disponibilitate de muncă pe teren și pentru program prelungit;
  • Cunoașterea tehnicilor și instrumentelor aplicabile în toți pașii vânzării, operare PC.

Competenţele pe care am dori să le dețineți:
  • Comunicare în mediul business;
  • Muncă în echipă;
  • Principiile şi metodele implicate în expunerea, promovarea şi vânzarea produselor şi serviciilor;
  • Managementul eficient al timpului/al agendei zilnice și al portofoliului de clienți;
  • Negociere, influență, tratare obiecții;
  • Proactivitate, inovație.

Descrierea jobului

În calitate de agent de vanzari obiectivul dvs. va fi să promovaţi produsele de tip dezinfectanți, produse de curățenie și produse de îngrijire personală în rândul clienților din cadrul zonei alocate.

Locații şi detalii: Reprezentanța Focsani - zona alocată - Județul Tulcea
Program de lucru: 8 ore, flexibil, de luni până vineri;
Principalele responsabilități:
  • Realizarea lunară a obiectivelor primite;
  • Implementarea strategiilor de marketing în cadrul zonei repartizate;
  • Creşterea vânzărilor fizice şi valorice pe zona deservită faţă de o perioadă de referinţă.
  • Dezvoltarea continuă a zonei din subordine prin optimizarea portofoliului actual de clienți și identificarea de noi clienți în vederea îndeplinirii obiectivelor de vânzări ale companiei;
  • Încheierea de contracte de vânzare-cumpărare cu clienţii din zona repartizată;
  • Menţinerea legăturii permanente cu clienţii din zona repartizată;
  • Preluarea şi transmiterea comenzilor de la clienţii din zona repartizată;
  • Soluţionarea problemelor apărute pe traseu şi în relaţia cu clienţii;
  • Mercantizarea produselor la raft, respectând regula FIFO sau LIFO după caz, pentru gestionarea corectă a termenului de expirare al produselor;
  • Gestionarea corectă a soldurilor și încasarea acestora la termen;
  • Identificarea unor măsuri de creştere a volumului de vânzări şi de reducere a cheltuielilor, unor acţiuni de fidelizare a clienţilor.

Ce vă putem oferi noi:
  • Salariul motivant cuprins din parte fixa și parte variabilă;
  • Tichete de masă 40 lei/zi;
  • Premii și bonusuri ocazionale (primă de vacanță, de sărbători, bonus recomandare, etc.)
  • Traininguri dedicate;
  • Discount la achiziția produselor din magazinele proprii și la tratamentele cosmetice;
  • Oportunitatea de a lucra într-o companie cu tradiție, aflată într-o puternică expansiune. Mediu de lucru profesionist.

“Sa fii vesnic tanar nu inseamna sa ai 20 de ani, inseamna sa fii optimist, sa te simti bine, sa ai un ideal in viata pentru care sa lupti si pe care sa ii cuceresti.” - Prof Dr Ana Aslan. FARMEC, prima si cea mai importanta companie romaneasca de produse cosmetice, si-a inceput povestea de succes o data cu nasterea laboratoarelor Molnar Moser, la Budapesta. Grija pentru frumos si respectul fata de traditie, sanatate si mediu inconjurator, completate de cercetare continua, originalitate si atentie fata de cerintele si nevoile clientilor, au facut din FARMEC un producator apreciat de-a lungul timpului.

Cu peste 120 de ani de experienta, activitatea FARMEC are astazi o larga recunoastere, atat in Romania, cat si la nivel global, produsele sale fiind exportate in tari din Europa, Asia si America de Nord. In prezent, portofoliul compaiei insumeaza cateva sute de produse, printre cele mai cunoscte game fiind: Gerovital H3 prof. dr. Ana Aslan, Gerovital H3 Evolution, Gerovital Plant, Aslavital, Farmec, Aslamed, Doina, Athos si Obsesie.

FARMEC dezvolta produse originale si de calitate recunoscute la nivel international, principiile active pe care le foloseste provenind in mare parte din natura: fructe hranitoare si bogate in vitamine, plante medicinale autohtone, argila din munti, la care se adauga ingrediente de ultima ora, testate de specialistii companiei si combinate in asa fel incat clientii sa primeasca ce e mai bun pentru frumusetea si sanatatea lor.

Traditia si prestigiul FARMEC sunt rezultatele eforturilor tuturor oamenilor ce lucreaza in companie, o echipa pasionata de ceea ce face si motivata, ce reuseste sa imbine cerintele inovative si cele de calitate la cele mai inalte standarde. Echipa FARMEC este ca o mare familie ce asigura continuitate in afacere si isi doresc atragerea de noi colegi valorosi, la fel de implicati si pasionati de ceea ce vor face.

Alatura-te echipei FARMEC, pentru a ne sustine in a continua sa transmitem generatiilor viitoare increderea in fortele proprii, in posibilitatile de crestere si spiritul antreprenorial romanesc. Te invitam sa ne vizitezi pe: www.farmec.ro https://www.instagram.com/farmec/ https://www.youtube.com/watch?v=gZx5z3NXwzc&feature=youtu.be https://twitter.com/farmec

Publicat 20 Mart. 2024 Reactualizat 17 Apr. 2024 Expiră 19 Apr. 2024