Gratis

Agent de vanzari - de ACASA – 2500-6000 RON NET

CONFIDENTIAL - 2 poziții

Candidatul Ideal

Vei raspunde la intrebarile pe care le primesti de la clienti pe Whatsapp (ei iti scriu tie, nu te punem sa cauti clienti), pas cu pas ajutand clientul si explicand serviciile noastre, modalitatile de plata si de livrare. Va trebui sa fi flexibil si sa respecti intocmai procedurile pe care ti le prezentam. Te invatam cum se face si de acolo incolo, depinde de tine. Sistemul calculeaza automat care este bonusul tau plecand de la salariul de baza din anunt si adaugand la el.

Descrierea jobului

Se lucreaza DOAR de ACASA - si suntem online intre noi mereu conectati prin ZOOM. Acest loc de munca NU ︁︀​︂︃︃​︇︂​︁︃︁presupune munca de teren sau cunostiinte legate de masini sau IT (desi suntem o companie de software la origine). Acest loc de munca NU presupune sa suni clienti si firme la intamplare.

In prima faza clientul iti va solicita (pe mail, WhatsApp sau telefonic) informatii privind serviciile companiei (car sharing, ride sharing, inchirieri auto, leasing, transferuri aeroport). Ii vei raspunde folosind websiteul si aplicatia noastra interna. Ofertarea se face telefonic si in scris (intr-o aplicatie tip Facebook). Scopul este evident sa convingi clientul sa foloseasca serviciile noastre si sa ii dai toate informatiile de care are nevoie.

Trebuie sa creezi o conexiune cu clientul. Majoritatea clientilor sunt oameni simpli, care au nevoie de ajutor, nu se descurca singuri si trebuie sa le explici bine, cu calm si rabdare.

Esti un bun vanzator? Iti place sa spui o poveste? Ai imaginatie? Iti place sa vorbesti cu oamenii la telefon si pe WhatsApp? O sa ne intelegem, de minune. In caz contrar, nu aplica.

Nu iti ascundem salariul. Dupa perioada de proba & training (o luna pe salariul minim - cat sa descurajam aplicantii de profesie care vin doar ca sa aiba de unde sa plece si isi schimba jobul de 5 ori pe an), vei pleca de la o suma fixa de 2500 de RON si vei avea un bonus per comanda calculat 100% automat de sistem. La aceasta suma se adauga un procent semnificativ din valoarea vanzarilor tale. Nu este magie, sistemul va calcula automat cate comenzi ai finalizat, comenzi care iti vor genera bonusul - poate depasi cu mult salariul de baza.

Ecuatia succesului arata cam asa:
Multe comenzi confirmate = Salariu mare.

Ecuatia esecului arata cam asa:
Urmarit clipuri cu pisicute dragalase pe TikTok in timp ce clientii asteapta raspuns in aplicatie = Concediere.

Ne dorim doar colegi open minded si buni vanzatori. Daca nu esti un vanzator bun, sau nu te implici, nu te vom angaja. Vei sta pe ZOOM in timpul programului deci nu vei avea timp sa urmaresti seriale online, sau sa faci in paralel alte joburi.

Suntem la origine o companie de software si oferim online, servicii de mobilitate auto (in principal car sharing, transferuri auto, si leasing operational). Avem o structura organizationala supla, si varsta noastra medie este intre 20 si 30 de ani.

Tonul placut, capacitatea dе a rezolva probleme, dе a asculta activ si dе a pune intrebari, sunt avantaje extrem dе importante.
Publicat 16 Mai 2024 Reactualizat 16 Mai 2024 Expiră 23 Mai 2024

CONFIDENTIAL

Companie verificată
Compania este înregistrată oficial pe website-urile autorităților și ministerelor naționale, iar informațiile declarate de aceasta în momentul creării contului corespund cu cele din sursele oficiale.