Gratis

Agent customer service - limba italiana

GERI.RO EAST
4 poziții

Candidatul Ideal

Requisiti richiesti:
  • Liceo Scientifico, Diploma di Ragioneria (AMF)
  • Forte motivazione e determinazione al raggiungimento degli obiettivi;
  • Attitudine al team-work e dal problem solving;
  • Determinati e intraprendenti;
  • Buone doti comunicative, empatia, ascolto e mediazione;
  • Flessibilità oraria.
Cerințe:
  • Liceul Economic, diploma de contabilitate;
  • Motivatie puternica si determinare in atingerea obiectivelor;
  • Aptitudini pentru munca in echipa si rezolvarea problemelor;
  • Determinat si plin de resurse;
  • Bune abilitati de comunicare, empatie, ascultare si mediere;
  • Flexibilitate orara.

Descrierea jobului

L'attività:

Le risorse, inserite nell'ufficio dedicato al Customer Care, si occuperanno di:
  • Fornire assistenza alla clientela tramite telefono e/o e-mail;
  • Verificare lo stato dei pagamenti;
  • Inviare al cliente la documentazione richiesta (es. fatture e/o note di credito)
  • Gestire i reclami;
  • Aggiornare i dati nel gestionale aziendali.

L'offerta:
  • Contratto di lavoro a tempo determinato di 12 mesi + proroghe con possibilità di assunzione a tempo indeterminato;
  • Possibilità di crescita professionale nelle Aziende del gruppo sia in Italia che all'estero;
  • Retribuzione commisurata all'esperienza secondo CCNL Terziario Avanzato, 14 mensilità;
  • Bonus di produzione trimestrale e semestrale;
  • Per i candidati più brillanti e desiderosi di entrare a fare parte del nostro Middle/Top Management è prevista una formazione manageriale strutturata attraverso la nostra “Academy Geri School”.

Orario di lavoro:
  • Da lunedi a venerdi;
  • Si lavora in turni dalle 10:00 alle 20:00;
  • No smart working.

Activitate:

Resursele, plasate in cadrul biroului customer care dedicat, vor fi responsabile de:
  • Furnizarea de asistenta pentru clienti, prin telefon si / sau email;
  • Verificarea statusului platilor;
  • Trimiterea catre client a documentatiei necesare (de exemplu: facturi si / sau note de credit);
  • Gestionarea plangerilor;
  • Actualizarea datelor in sistemul de management al companiei;

Oferta:
  • Contract de muncă pe durată determinată de 12 luni, cu posibilitate de prelungire;
  • Salariul este proporțional cu experiența;
  • Bonus de perfomanta, trimestrial si semestrial;
  • Posibilitatea de creștere profesională în cadrul companiilor din grup, atât în Italia, cât și în străinătate;
  • Pentru cei mai străluciți candidați care sunt dornici să se alăture echipei noastre de middle/top management, se oferă o formare managerială structurată prin intermediul "Academy Geri School".

Orar:
  • De luni pana vineri;
  • Se lucreaza in ture de la 10:00 la 20:00
  • Fara munca in remote.

GERI.Ro East srl , companie aparținând grupului GERI HDP, holding italian lider de peste 25 de
ani în sectorul de Business Processes și Credit Management, prezentă în 4 locații în Italia: Milano, Roma,
Torino, Cagliari, și altele în Europa: Lyon, Cluj-Napoca, Madrid.

GERI.Ro East srl , società appartenente al gruppo GERI HDP, holding italiana leader da oltre 25 anni nel settore Processi di Business e Gestione del Credito, presente in 4 sedi in Italia: Milano, Roma, Torino, Cagliari, e altre in Europa: Lyon, Cluj-Napoca, Madrid.

Publicat 8 Febr. 2024 Reactualizat 4 Apr. 2024 Expiră 7 Apr. 2024