Gratis

AGENT CONTRACTARI SI ACHIZITII

DNATA CATERING S.R.L.

Candidatul Ideal

​• Studii universitare
• Cunostinte de limba engleza: nivel avansat;
• Cunostinte avansate Excel
• Experianta de lucru in sisteme de gestiune
• Experienta in domeniu: minimum 2 ani;
• Bun comunicator si cu capacitate de coordonare si lucru in echipa;

Descrierea jobului

Responsabilitatile principale:

Verificarea zilnica a stocurilor de marfa existente in Magazia Generala si transmiterea comenzilor catre furnizori in functie de necesarul de produse stabilit de fiecare departament;
Identificarea de noi furnizori pe diferite cai de informatie: internet, reviste de specialitate, brosuri, targuri si expozitii, alte mijloace;
Transmiterea de cereri de oferta catre potentialii furnizori, conform cerintelor sefilor de departamente (care solicita produsele) precum si a procedurilor in vigoare;
Transmiterea ofertelor catre departamentele solicitante;
Selectarea furnizorilor si ofertelor in conformitate cu procedura de achizitii a companiei;
Negocierea preturilor de achizitie cu furnizorii, initierea incheierii de contracte si verificarea contractelor, din punct de vedere termeni comerciali negociati;
Intocmirea zilnica a raportului de comenzi catre magazia generala (Purchase Order) aprobate de Manager Achizitii;
Intocmirea de reclamatii catre furnizori in cazul in care apar probleme cu privire la calitatea produselor livrate sau la preturile de livrare si solutionarea acestor probleme in cel mai scurt timp posibil (returnarea produselor, facturi de corectie, etc.);
Inregistrarea tuturor intrarilor de marfa in situatii si rapoarte proprii;
Intocmirea de rapoarte cu privire la evolutia preturilor, consumurile de produse, indici de performanta, etc.
Sa cunoasca si sa aplice procedura de aprovizionare a companiei;
Sa participe la prezentari cand i se cere;Opereaza in sistemele integrate, comenzile efectuate;

Program de lucru: L-V: 9:00-17:00
Beneficii:

• Pachetul salarial cuprinde: Salariu fix + spor vechime totala in munca + tichete de masa;
• Masa calda, ceai, cafea, apa;
• Contract de munca pe perioada nedeterminata;
• Garantia corectitudinii contractuale;
• Planuri de dezvoltare profesionala si training;
• Activitati sociale in cadrul companiei;
• Oportunitatea de a lucra alături de colegi cu experienţă semnificativă în domeniu.

Dnata Catering srl din Romania, unitate membra a Grupului dnata Emirates, furnizeaza pe Aeroportul International Henri Coanda servicii de catering la bordul aeronavelor si servicii de alimentatie publica in Terminalul Plecari din AIHCB prin unitati de tip: fast-food, snack-bar, cafenele si restaurant.
Publicat 4 Mart. 2024 Reactualizat 4 Mart. 2024 Expiră 3 Apr. 2024