Gratis

Agent Comercial Cluj

Mondelez Romania

Candidatul Ideal

Profil:
  • Absolvent de studii liceale.
  • Permis de conducere (experienta min. 2 ani)
  • Abilitati de comunicare si relationare
  • Abilitati de negociere
  • Atitudine pozitiva, proactiva si capacitatea de atentie si analiza asupra detaliilor
  • Limba engleza – nivel de baza de cunostinte
  • Cunostinte de calculator – nivel de baza de cunostinte
  • Experienta minima in merchandising si/sau Vanzari

Descrierea jobului

Responsabilitati:
  • Indeplinirea obiectivelor Mondelez Romania prin maximizarea impactului tuturor activitatilor comerciale, marketing si merchandising in magazinele arondate conform standardelor si politicii Mondelez Romania
  • Influentarea creşterii cererii de consum pentru produsele Mondelez Romania prin exercitarea responsabilitatilor pozitiei in magazinele atribuite
  • Scopul fundamental este de implementare si mentinere in magazine a standardelor de executie ale companiei negociate cu clientii sau in materie de:disponibilitate a produselor prin influentarea evitarii situatiilor de suprastoc si lipsa de stoc de la nivelul punct de vanzare prin optimizarea stocului, respectiv prin informarea in timp util a colegilor responsabili (managerul de cont), din departmentull de vanzari al Mondelez Romania, cu activitatea de negociere cu factorii de decizie ai respectivelor magazine din ruta arondata - expunere - vizibilitate - atractivitate - impact - stabilitate, ale produselor Mondelez Romania, la consumatori si cumparatori prin influentarea / negocierea / implementarea efectiva prin activitate de mercantizare a standardelor de executie ale companiei negociate cu clientii sai in magazinele arondate
  • Responsabil pentru maximizarea impactului vizual al produselor Mondelez Romania in magazinele din ruta arondata
  • Implementarea activităţilor de trade marketing în zona desemnată si utilizarea eficientă a resurselor alocate
  • Gestionarea materialelor publicitare si de expunere a produselor Mondelez Romania (engl. – POPMs): responsabil pentru POPM-urile alocate în termeni de inventar, plasare, mentinere / intreţinere corespunzătoare în magazinele arondate.
  • Influenteaza evitarea situatiilor de suprastoc sau lipsa din stoc prin optimizarea stocului produselor Mondelez Romania in magazinele din ruta arondata
  • Influentarea procesului de comanda / aprovizionare periodica la magazinele din ruta arondata in vederea optimizarii stocului respectiv asigurarii stocului necesar derularii in bune conditii a planului promotional cu evitarea situatiilor de lipsa de stoc sau suprastoc.
  • Negocierea, implementarea, menţinerea şi îmbunătăţirea permanenta a spaţiului la raft pentru produsele noastre şi realizarea de plasari secundare permanente si temporare pentru produsele noastre.
Beneficii:
  • Tichete de masa
  • Abonament medical privat & Asigurare de viata si accident
  • Pachet lunar cu dulciuri Mondelez
  • Masina de serviciu
  • Telefon mobil
  • Bonus lunar pentru stimulare vanzari
  • Alte beneficii atractive

Mondelēz International, Inc. empowers people to snack right in over 150 countries around the world. We're leading the future of snacking with iconic global and local brands such as OREO, belVita and LU biscuits; Cadbury Dairy Milk, Milka and Toblerone chocolate; Halls candy and Trident gum. Ourcolleagues around the world are key to the success of our business. Great people and great brands. That’s who we are.

Join us on our mission to continue leading the future of snacking around the world by offering the right snack, for the right moment, made the right way. It’s time for you to Make It with Mondelēz International.

Diversity & Inclusion: At Mondelēz International we are committed to creating and sustaining a workplace where differences are valued and where everyone can be themselves. We’re all unique in ways you can and can’t see, and we aim to attract, develop and nurture talent wherever it exists. We believe passionately in a culture where everyone is treated with integrity and respect, because only through unleashing the power of our people we can lead the future of snacking.

Join us and create the future of snacking!

Publicat 30 Apr. 2024 Reactualizat 17 Mai 2024 Expiră 30 Mai 2024