Gratis

Agent colectare creante pe teren

Axfina Romania S.R.L.
3 poziții

Candidatul Ideal

Avem disponibile 3 posturi de agent colectare creante pe teren, in mai multe zone din tara.
  • Alba Iulia si judetele limitrofe (Sibiu si Hunedoara)
  • Bucuresti sector 2 si limitrof (Ilfov si Calarasi)
  • Bucuresti sector 3 si limitrof (Ilfov si Ialomita)

Cerinte:
  • Experienta anterioara in activitate de teren minim 2 ani
  • Experienta minim 1 an in colectare creante (constituie un avantaj )
  • Permis de conducere cat. B
  • Fara antecedente penale
  • Abilitati de comunicare si negociere
  • Orientare spre client
  • Orientare pe rezultateAtitudine proactiva

Descrierea jobului

Responsabilitati:
  • administrarea activitatii de colectare creante pe teren
  • negocierea planului / programului de recuperare a creantei
  • Identificarea de noi solutii optime de plata
  • notificarea debitorilor si girantilor
  • monitorizarea respectarii intelegerilor de plata agreate cu debitorii / girantii,
  • dezvoltarea si actualizarea in permanenta a bazei de date cu clienti, prin colectarea de informatii din teren
  • raportarea stadiului colectarii / recuperarii creantelor din portofoliu
  • furnizarea catre clienti de informatii corecte, intr-un mod profesionist
  • Respectarea si aplicarea strategiei de colectare indicate

Beneficii:
  • Salariu competitiv in functie de experienta
  • Bonus in functie de performanta (procent din suma colectata)
  • Bonuri de masa 30 ron/zi
  • Asigurare medicala la o clinica private
  • Telefon, laptop, tableta
  • Masina de serviciu

AxFina România, parte a AxFina Holding, oferă o platformă de gestionare a creanțelor, folosind principiul digital-first.

Publicat 22 Mart. 2024 Reactualizat 19 Apr. 2024 Expiră 21 Apr. 2024