Gratis

Agent(a) imobiliar

S.C. ENKLE S.R.L.
2 poziții

Candidatul Ideal

abilitati deosebite de comunicare, putere de convingere
cunostinte solide de tehnici de vanzare si negociere
exprimare corecta, fluenta si expresiva in limba romana
de preferat cunoasterea limbii engleze la nivel conversational
studii finalizate
de preferat permis de conducere
capacitate de analiza si organizare
cunostinte PC
experienta in domeniul imobiliar (buna cunoastere a pietei imobiliare si a legislatiei in domeniu) constituie un avantaj
responsabilitate si punctualitate
integritate, seriozitate, perseverenta, ambitie si entuziasm
dinamism, sociabilitate, imaginatie, optimism, automotivare, fire extrovertita, vesela
deschidere pentru nou, dorinta de a invata, de a deveni cat mai bun profesionist
spirit puternic de echipa
prezenta agreabila, tinuta foarte ingrijita
dorinta de afirmare si castig

Descrierea jobului

prospectarea continua a pietei imobiliare in scopul cunoasterii imobilelor propuse de catre proprietari spre tranzactionare (vanzare/inchiriere ), precum si a cererii de servicii din partea clientilor (proprietari, cumparatori, chiriasi, investitori etc.)
dezvoltarea portofoliului de clienti
contactarea proprietarilor si vizionarea proprietatilor oferite spre tranzactionare (vanzare/inchiriere), in vederea obtinerii de relatii suplimentare despre imobilele ofertate
completarea fisei imobilului pentru fiecare imobil ofertat
introducerea ofertei in baza de date Enkle si actualizarea permanenta a acesteia
prezentarea ofertei de servicii a companiei (evidentiind avantajele colaborarii cu Enkle ) si stabilirea conditiilor de colaborare cu proprietarii
cunoasterea si studierea continua a solicitarilor directe ale clientilor companiei Enkle (intelegerea nevoilor clientilor)
analiza proprietatilor din baza de date Enkle si selectarea acelora care corespund cerintelor clientilor
prezentarea ofertelor selectate clientilor interesati, stabilirea relatiilor de colaborare cu acestia si insotirea lor pentru vizitarea imobilelor propuse/solicitate
consilierea profesionista a clientilor solicitanti, in privinta proprietatilor prezentate, precum si in negocierea si derularea tranzactiei imobiliare
urmarirea derularii si finalizarii tranzactiilor intermediate de Enkle

Fondata in 2005 compania Enkle este cea mai reprezantativa societate imobiliara din Botoșani
Publicat 5 Apr. 2024 Reactualizat 5 Apr. 2024 Expiră 5 Mai 2024