Administrator Vanzari - Responsabil Comercial

COSTA UTILAJE SRL - 2 poziții
Oraș de lucru
Tipul job-ului
Nivel carieră
Studii
Salariu Nespecificat
Limbă străină
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Abilitati:
- puternice abilitati dе comunicare si relationare umana;
- initiativa si capacitate dе a duce la bun sfarsit orice actiune inceputa, fara interventia celor din jur;
- orientat spre obtinerea dе rezultate imediate si spre finalitate, dorinta dе realizare;
- intelegere a limbajului tehnic;
- abilitati dе lucru in echipa;
- capacitate dе adaptare la mediile organizationale foarte dinamice si in schimbare;
- persoana dinamica, energica, capabila sa transmita acest lucru si celor din jur;
- persoana cu simt artistic si viziune;
- persoana extrem de organizata;

Competente:
- excelente abilitati de comunicare;
- punctualitate, perseverenta, claritate si coerenta in exprimare;
- discretie, diplomatie, loialitate si seriozitate;
- experienta in administrarea vanzarilor de utilaje si in organizarea transporturilor constituie un avantaj;
- experienta in comercializarea si administrarea vanzarilor de motoare si accesoriilor marine, vehiculelor si autobuzelor electrice constituie un avantaj;

Altele:
- Studii medii sau superioare;
- Cunostinte avansate de lucru in word, excel, power point;
- Limba engleza nivel mediu (scris, vorbit, citit);

Descrierea jobului

- asigura suportul administrativ si logistic al Departamentului Vanzari;
- urmareste indeplinirea sarcinilor in termenele date;
- pregateste diverse materiale necesare;
- redacteaza oferte, contracte, rapoarte;
- pastreaza legatura cu Departamentul Tehnic si Departamentul Financiar;
- pastreaza legatura cu furnizorii firmei in vederea realizarii sarcinilor acordate;
- promoveaza o imagine pozitiva a companiei in relatia cu clientii si furnizorii firmei;
- urmareste ofertele transmise si actualizeaza baza de date;
- inregistreaza, scaneaza si arhiveaza diverse documente;
- participa la organizare evenimentelor din cadrul firmei;

Beneficii
Pachet salarial complet si stimulativ;
Oportunitatea de a lucra intr-un colectiv armonios, vesel, dinamic si profesionist ce lucreaza in Echipa;
Componenta variabila / bonus in functie de realizarea indicatorilor de performanta;
Mediu de lucru organizat;
Alte facilitati: decontare transport, laptop;
Posibilitate certa de evolutie;
Iti place sa daruiesti un zambet persoanelor cu care relationezi? Aplica acum!

Costa Utilaje SRL, companie nationala, distribuitor de marca al unor marci de prestigiu pentru utilajele de constructii, utilajele de cariera , utilaje agricole si accesorii ale acestora , precum si utilaje si echipamente municipale, motoare marine, autobuze si vehicule electrice, cauta Administrator Vanzari pentru Departamentul Vanzari Utilaje si Adminsitrator Vanzari Responsabil Comercial Departament Vanzari Marine - Vehicule Electrice cu responsabilități si aptitudini în realizarea obiectivelor trasate.
Compania Costa Utilaje este preocupata în permanență să aducă ultimile inovații și să impulsioneze activ dezvoltarea pieței de utilaje pentru construcții, creând astfel standarde noi printre importatorii de utilaje de construcții, atât în ceea ce privește configurarea în standard a utilajelor cât și în ceea ce privește standardele de execuție a operațiunilor de service.
Angajatii companiei sunt specialisti cu experienta de cel putin 10 ani in domeniul vanzarilor si al managementului si care beneficiaza de programe profesionale de gestionare a carierei si a performantelor acestora.

noi stim, noua ne pasa, noi putem!

Publicat 14 mai 2022 Reactualizat 23 mai 2022 Expiră 13 iun. 2022