Gratis

Administrator Sistem IT

OK GROUP

Candidatul Ideal

Candidatul Ideal :
• Studii superioare in domeniul IT sau o calificare echivalenta.
• Experienta relevanta in administrarea sistemelor si retelelor IT.
• Cunostinte solide despre sisteme de operare, retele si baze de date.
• Cunostinte de securitate cibernetica si capacitatea de a implementa masuri de securitate adecvate.
• Capacitatea de a identifica si rezolva probleme tehnice complexe.
• Atentie la detalii si capacitatea de a respecta termenele limita.
• Abilitatea de a lucra independent și în echipă, gestionând eficient propriul program și îndeplinind sarcinile în termenele stabilite.
• Abilitatea de a comunica eficient cu utilizatorii.
• Cunoștințe de limba engleză mediu.

Descrierea jobului

Descriere Job/Responsabilitati :
• Instalarea, configurarea și întreținerea sistemelor informatice ale companiei, inclusiv servere, calculatoare, rețele și echipamente de stocare.
• Monitorizarea și depanarea sistemelor informatice pentru a preveni și rezolva problemele.
• Furnizarea de asistență tehnică utilizatorilor cu privire la sistemele informatice ale companiei.
• Gestionarea securității sistemelor informatice, inclusiv implementarea și menținerea politicilor și procedurilor de securitate.
• Asigurarea ca toate sistemele si software-urile sunt actualizate si in conformitate cu cerintele de securitate.
• Participarea la proiecte de dezvoltare și implementare a sistemelor informatice.
• Menținerea documentației sistemelor informatice.
• Capacitatea de rezolvare de probleme.

Beneficii Oferite :
- Pachet salarial in functie de cunostinte, experienta si activitatea desfasurata
- Program de lucru : intre 4-6 ore/1 zi/saptamanal la sediul societatii
- Asistenta tehnica remote (de acasa) , in situatii exceptionale (pentru situatii care nu se pot rezolva de acasa) se va lucra de la sediul societatii
- Contract de munca/PFA/SRL
- Telefon de serviciu, laptop

Descrierea companiei

Grup de societati infiintat din 1994.
Publicat 21 Mart. 2024 Reactualizat 20 Apr. 2024 Expiră 20 Apr. 2024