Gratis

Administrator retea

CECCAR

Candidatul Ideal

– Experiență în administrarea rețelelor de calculatoare sau într-un rol similar;
– Cunoștințe solide despre infrastructura de rețea, protocoalele de comunicații și tehnologiile LAN/WAN;
– Experiență în configurarea și gestionarea echipamentelor de rețea, inclusiv switch-uri, routere și firewall-uri;
– Cunoștințe despre securitatea informatică și practici de securitate a rețelei;
– Abilități excelente de diagnosticare și rezolvare a problemelor de rețea și a altor probleme tehnice;
– Certificări relevante, cum ar fi CCNA, MCSA sau echivalentul acestora, reprezintă un avantaj;
– Abilități bune de comunicare și lucru în echipă;
– Capacitatea de a lucra sub presiune și de a respecta termenele-limită;
– Înțelegerea facilă a documentațiilor, specificațiilor tehnice și a manualelor de operare;
– Cunoștințe de administrare a soluțiilor de management a website-urilor (de preferat Cpanel), cât și a suitei Microsoft 365.

Descrierea jobului

– Participarea la activitățile de analiză, ofertare, proiectare și implementare a soluțiilor IT&C;
– Asigurarea suportului tehnic pentru angajații CECCAR (remote/on site);
– Instalarea, configurarea și întreținerea serverelor, stațiilor de lucru (PC, laptop), perifericelor (imprimante, scannere).

Dacă tu consideri că ești persoana potrivită, așteptăm să ne trimiți CV-ul tău pe adresa de e-mail resurseumane@ceccar.ro.

Suntem nerăbdători să te cunoaștem

Cu o istorie de peste un secol, CECCAR este organismul profesional care gestionează profesia contabilă în România, preocupându-se continuu de dezvoltarea competențelor și abilităților profesionistului contabil, care să îi permită furnizarea de servicii suplimentare celor tradiționale, la un nivel de calitate ridicat, astfel încât să servească interesul public, să pună bazele unei economii solide și orientate spre progres.

Cu o reprezentare la nivel național prin filiale în toate județele țării, CECCAR este membru al celor mai importante organizații profesionale de profil de la nivel mondial – IFAC (International Federation of Accountants) – și european – Accountancy Europe și ETAF (European Tax Adviser Federation).

Pentru mai multe informații accesați www.ceccar.ro.

Publicat 21 Mart. 2024 Reactualizat 21 Mart. 2024 Expiră 21 Apr. 2024