Gratis

Administrator retea IT

Cybernet Auto Center SRL

Candidatul Ideal

- Studii superioare;
- Experiență pe un post similar minim 3 ani;
- Cunoștințe tehnice de infrastructură IT, bazate pe tehnologii Microsoft (Active Directory, DNS, DHCP, GPO); Linux (DNS servers, tabele de rutare, firewall); operarea tehnologiilor VPN;
- Administrarea echipamentelor de rețea (routere, switch-uri, AP);
- Experiența în cablarea structurată voce-date, constituie un avantaj;
- Instalare, configurare, suport pentru servicii de rețea (mail, antispam, antivirus), sisteme de operare Windows și a suitei MS Office

Descrierea jobului

- Monitorizarea funcționării componentelor hardware și software ale rețelei de calculatoare;
- Securizarea rețelei de calculatoare;
- Administrarea serverelor companiei;
- Mentenanța sistemului de supraveghere video;
- Oferirea suportului tehnic utilizatorilor, în vederea asigurării cerințelor de business ale companiei;
- Managementul consumabilelor, administrarea licențelor software;
- Menținerea contactului cu furnizorii de servicii IT.

Numai candidaţii selecţionaţi vor fi contactaţi.

Cybernet Auto Center este dealer & service autorizat Volkswagen, Volvo, Audi, ŠKODA și Das WeltAuto pentru județele Bacău și Neamț.

Prin aplicarea la joburile companiei, ne acordați permisiunea de a prelua datele dvs. cu caracter personal, care pot fi folosite pentru contactarea candidaților.

Publicat 22 Mart. 2024 Reactualizat 19 Apr. 2024 Expiră 21 Apr. 2024