Administrator retea calculatoare

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Industrii Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Descrierea jobului

Responsabilitati:
Asigura suportul on-site si remote pentru clientii companiei (statii de lucru, telefoane, echipamente conferinta, echipamente retea)
Administreaza Active Directory (creare useri, acordare drepturi, creare grupuri in AD, creare si aplicare politici etc.)
Instaleaza si configureaza echipamentele si conturile de utilizatori (laptopuri, telefoane)
Monitorizeaza conexiunile şi controlul accesului în reţea
Administreaza si gestioneaza inventarele de echipamente IT si licentele Microsoft/Antivirus
Gestioneaza fluxul de viata al echipamentelor si licentelor ( propunere de achizitie, casare etc.).

Cerinte:

Experienta de lucru cu DHCP, DNS, AD, Exchange (cloud si on-premise)
Experienta de lucru cu suita Office365
Cunoştinţe specifice în administrarea sistemelor de operare Windows pentru staţii de lucru
Cunostinţe specifice de networking (VPN, Firewall, Routing)
Experienta in retele de calculatoare (LAN, WAN, TCP/IP)
Experienta intr-o pozitie anterioara de minim 2 ani
Studii superioare finalizate

Consideram un plus daca:

Ai abilitati avansate de comunicare atat in cadrul echipei cat si in relatia cu utilizatorii
Ai bune abilitati de a prioritiza sarcinile
Ai bune abilitati de organizare, planificare si orientare catre detalii, adaptabilitate si flexibilitate.

Excelența se construiește prin ideile, valorile și oamenii care stau la baza unei companii. Astfel a început povestea Grupului Țiriac. Creat la inițiativa domnului Ion Țiriac, grupul reunește în prezent peste 40 de companii private autohtone, activând în următoarele sectoare principale: automotive, real-estate, servicii financiare (asigurări), transport aerian și energie. Pe lânga acestea, Țiriac Group desfășoară activități în câteva domenii conexe, precum servicii de pază și protecție, property management, servicii media etc.
Publicat 2 Aug. 2022 Expiră 1 Sept. 2022