Gratis

ADMINISTRATOR IT

SONEPAR ROMANIA

Candidatul Ideal

- Formare finalizată ca specialist IT (m/f/d) sau calificare comparabilă
- Cunostinte avansate de limba engleza
- Cunoasterea limbii germana constituie un avantaj
- Caracter deschis, comunicativ și plăcerea de a consilia utilizatorii

Descrierea jobului

​- Asistență și consultanță IT la fața locului pentru toți utilizatorii și echipamentele IT
- Gestionarea furnizorilor de servicii IT
- Persoană de contact pentru implementarea proiectelor locale și internaționale
- Cooperarea cu colegii internaționali
- Responsabilitatea pentru toate aspectele operaționale ale infrastructurii IT - hardware, software, servere și mediu de rețea
- Responsabilitatea pentru securitatea IT locală și conformitatea cu protecția datelor
- Experiență cu aplicațiile cloud, cum ar fi MS-Intune, Autopilot, Azure-AD

Sonepar Romania- membra a grupului international Sonepar, cu o tradiție de 20 de ani în domeniul distribuției de materiale pentru instalații electrice și automatizări, distribuitor oficial al celor mai renumite mărci de materiale electrice care activează în România
Publicat 5 Mart. 2024 Reactualizat 2 Apr. 2024 Expiră 4 Apr. 2024