Gratis

Achizitor / Specialist achiziții

KASTAMONU ROMANIA SA

Candidatul Ideal

Pentru fabrica noastră din Reghin, județul Mureș, societate cu peste 800 de angajați și peste 20 de ani vechime în activitatea de prelucrarea lemnului, producator de Pal brut, Pal melaminat, blaturi de lucru, Uși și fețe de uși, căutam un coleg nou, Specialist în Achizitii, care să se alăture echipei noastre.

Cerinte:
Studii superioare – de preferat, dar nu obligatoriu
Cunoștințe foarte bune de limba engleză
Excelente abilități de utilizare a PC-ului (pachetul Office, sisteme ERP – SAP)
Persoană responsabilă, implicată și motivată, capabilă să lucreze cu termene limită
Persoană proactivă, cu inițiativă, gândire strategică, capacitate de previziune, promptitudine
Foarte bune abilități de comunicare, negociere și rezolvarea situațiilor neprevăzute

Constituie avantaj:
Experiență relevantă într-o poziție similară
Experiență profesională în companii de producție
Permis de conducere categoria B.

Descrierea jobului

Identifică împreună cu “clientului intern” cea mai optimă soluție, adaptată la necesitatea acestuia
Menține relații foarte bune cu furnizorii de materiale tehnice, efectuează comenzi și urmărește termenele de livrare.
Prioritizează comenzile în funcție de urgență și importanța lor în conformitate cu solicitările superiorului direct și departamentului „ client ”
Întocmește și transmite informații, oferte și cotații de piață în legatură cu produsele care urmeaza a fi achiziționate.
Achizitionează mărfuri conform comenzilor aprobate în SAP
Este direct răspunzator de îmbunătățirea condițiilor comerciale (preț achiziție, discount, termen de plată, termen de livrare, mostre gratuite, garanții etc)
Verifică și analizează stocurile, transmite comenzile furnizorilor, acolo unde exista rulaj pentru evitarea situațiilor de tip “out of stock”.

Beneficii:
Pachet salarial competitiv
Tichete de masă
Tichete cadou pentru diferite ocazii
Asigurare de sanatate, viata si de accidente
Zile de concediu în plus, in functie de vechimea în muncă
Ajutoare sociale (deces, naşterea copilului)
Cursuri de calificare şi instruire la locul de munca
Posibilitate dezvoltarii unei cariere profesionale intr-o companie multinationala
Transport asigurat Targu Mures – Reghin si retur

Kastamonu Romania se află în Reghin, județul Mureș și este rezultatul de succes al unui plan de investiții impresionant din punct de vedere financiar, tehnic si uman, care a fost demarat în 1998, în prezent având un număr de peste 850 angajați în patru unități de producție. www.kastamonuentegre.com

După peste 20 de ani de investiții continue, Kastamonu Romania se mândreste astăzi cu o platformă industrială de prelucrare a lemnului modernă și complexă, cu o poziție recunoscută la nivel regional în rândul producătorilor de PAL brut, melaminat și blaturi de lucru, și la nivel mondial în rândul producătorilor de fețe de uși din HDF texturat.

Pe lângă produsele fabricate în România, compania noastră comercializează și o largă gamă de produse fabricate în cadrul grupului. Dintre acestea, cele mai de succes sunt MDF-ul ultralucios (EvoGloss, Acrylic, Glossmax) și parchetul laminat (Floorpan).

Kastamonu România este membră a Kastamonu Entegre A.S. care face parte din grupul Hayat, unul dintre cel mai mare trust turcesc în procesarea lemnului, care produce şi comercializează o gama foarte diversificată de produse pe bază de lemn, de la plăci de tip PAL brut si melaminat, plăci de tip MDF brut si melaminat, plăci de tip HDF pentru uşi celulare, până la parchet laminat şi alte produse complementare.

Publicat 11 Mart. 2024 Reactualizat 11 Mart. 2024 Expiră 10 Apr. 2024