Gratis

Achizitii / Buyer / Achizitor

Mystic Eurimpex SRL

Candidatul Ideal

- Studii superioare finalizate;
- Experiența: minim 2 ani intr-o poziție similara constituie avantaj;
- Cunostinte operare PC - nivel avansat;
- Cunostinte de limba engleza nivel mediu - avansat;
- Abilitați de coordonare, comunicare, negociere si incadrare in termene, atentie, atitudine pozitiva, organizare si prioritizare;
- Spirit de echipa.

Descrierea jobului

- Face comenzi directe de marfa la furnizorii firmei conform planului de achizitii si a necesarului existent;
- Stabileste relatii bune cu furnizorii, pentru rezolvarea in timp util si in bune conditii a tuturor problemelor ocazionale; - - - Urmareste derularea contractelor comerciale, a termenelor de incarcare si livrare marfa;
- Negociaza conditii contractuale pentru firma in relatia cu furnizorii acesteia; solicita discount-uri la produsele necesare pt. achizitie;
- Verifica discount-urile pe care trebuie sa le primeasca de la furnizori conform contractelor incheiate cu acestia si termenele scadente;
- Verifica îndeplinirea corecta a condițiilor comerciale agreate cu furnizorii: termen de plata, termen de livrare, condiții de transport, ambalaj, asigurari, corespondenta factura-comanda;
- Colaboreaza impreuna cu Administratorul sau din ordinul acestuia pentru redactarea corespondentei cu furnizorii externi si pregatirea documentatiei necesare efectuarii formalitatilor vamale;
- Stabileste si participa la intalnirile cu furnizorii;
- Responsabilitatea organizarii transportului: prospectarea pietei in vederea gasirii variantei optime de transport marfa, atat din tara, cat si din strainatate (curierat, transport intern/international); alegerea transportatorului optim pentru companie;
- Pregateste documentatia necesara efectuarii formalitatilor vamale;
- Coordoneaza intreaga activitate comerciala;
- Mentine legatura permanenta cu depozitul central al firmei și cu departamentul de contabilitate;
- Controlează calitatea produselor comandate, prin cerere de mostre inainte de a fi încărcate ;
- Anunta depozitul central de eventuale recepții ;
- Respecta termenele, organizarea si procedurile valabile in companie;
- Are relatii de colaborare cu toate celelalte departamente.
- Analiza comenzilor primite de la departamentul de vânzări și comparat cu stocul disponibil în depozitul central.
- Verifica corectitudinea informatiilor din documentele de export.

BENEFICII:
-Pachet salarial atractiv;
-Sansa de a lucra intr-o echipa dinamica, tanara, orientata spre rezultate;
-Posibilitati de a obtine bonusuri pentru rezultate deosebite.

Ne-am inceput activitatea in octombrie 1995 prin importul si distributia de material textil pentru mobila tapitata, oferind clientilor nostri o gama variata de stofe, plusuri, piele sintetica si vata sintetica. In anul 1997 am inceput distributia de material textil pentru confectii dama.

Sediul principal al firmei se afla la Bucuresti si avem 2 puncte de lucru situate in Piatra Neamt si Timisoara. Fiecare punct de lucru dispune de personal, spatiu de depozitare si masini proprii pentru distributia marfii catre client.

Suntem membri ai Camerei de Comert si Industrie si ai Asociatiei Producatorilor de Mobila din Romania. Deasemenea, suntem participanti la targuri internationale de mobila si am participat la targuri de confectii din Romania.

Obiectivul nostru este de a oferi preturi competitive pentru produse si servicii de cea mai buna calitate care sa fie in conformitate cu cerintele pietei, atat pentru industria mobilei tapitate cat si pentru industria de confectii dama.

Publicat 25 Mart. 2024 Reactualizat 22 Apr. 2024 Expiră 24 Apr. 2024