Gratis

Accounting Support Specialist

Smart Bill

Candidatul Ideal

Stii Contabilitate si iti place sa comunici? Gasesti satisfactie in a oferi altora indrumare?

Vino la SmartBill, sa devii parte din echipa de Conta:)

Cautam noi colegi, dornici sa se alature echipei noastre care ofera suport in tot ceea ce priveste utilizarea softului nostru de contabilitate – SmartBill CONTA.

Iti oferim un mediu de lucru placut, in care sa aplici tot ce ai invatat despre CONTA, insa fara a completa toata ziua declaratii, fara a te pierde printre cifre, balante, bilanturi si interactiuni cu birocratii.

PE CINE CAUTAM?

O persoana ce are cunostinte din domeniul financiar-contabil si fiscal, care poate face conexiunile intre problemele ridicate de utilizatorul SmartBill CONTA si informatia disponibila, cu scopul de a oferi solutii pe termen lung clientilor in utilizarea aplicatiei.

CE NE DORIM DE LA NOUL/A COLEG/A:
Seriozitate si initiativa
Bune abilitati de comunicare (inclusiv in scris). Te vom testa oricum.
Adaptabilitate si orientare catre client: ne dorim sa asculti activ clientul, sa ii te implici in relatia cu acesta.
Abilitatea de gestiona mai multe activitati in acelasi timp.
Respectarea termenelor de livrare a rezultatelor.
E absolut necesar sa stii sa lucrezi pe calculator. Nu ne intreba de ce.
Sa inveti ceea ce stie aplicatia SmartBill sa faca si sa intelegi functionalitatile acesteia.
Sa cunosti legislatia si notiunile referitoare la domeniul financiar-contabil si fiscal, in primul rand pentru a intelege bazele pe care este aplicatia construita, si pentru a intelege nevoile si problemele ridicate de clienti.

Sunt necesare (si in avantajul tau) urmatoarele:
Studii de Stiinte Economice, specializarea Contabilitate / Finante
Sa cunosti Legea contabilitatii, Codul fiscal
Cunostinte bune la capitolul note contabile, calcul profit contabil, calcul TVA
Experienta in Customer Care-prezinta un avantaj
Experienta in consultanta contabila sau orice alt job care presupune interactiune frecventa cu clientii, prezinta un avantaj.

Descrierea jobului

Ce vei face la SmartBill:

Vei prelua apeluri (inbound) si vei initia apeluri (outbound) catre utilizatori SmartBill CONTA, cu scopul de a explica cum se utilizeaza aplicatia si ce optiuni ofera clientului;
Vei raspunde in scris clientilor care ne adreseaza intrebari via e-mail;
Vei gasi modalitati de a ajuta utilizatorul sa rezolve diverse situatii intampinate in utilizarea aplicatiei;
Vei explica utilizatorului care sunt principiile financiar-contabile dupa care lucreaza aplicatia SmartBill;
Vei prelua si vei intelege problemele si sugestiile primite din partea utilizatorilor, in vederea asigurarii de suport si feedback, atat pentru clienti cat si pentru colegii care lucreaza la dezvoltarea aplicatiei.

CE PROMITEM NOI:

Salariu fix, motivant (cu posibilitatea de a primi bonusuri pentru performanta)
Asigurare medicala
Program fix in intervalul 9:00-18:00, fara ore suplimentare!
Colegi deschisi si bine pregatiti, cu ambitii la fel de mari ca ale tale
Tokens si reputatie: cana ta, tricoul tau, agenda ta, hanoracul tau. Toate cu Smart Bill. Pentru ca suntem peste tot - serios, cauta-ne pe Google.
Dezvoltare in cariera: investim in tine si te sustinem sa fii in locul care ti se potriveste cel mai bine.
Mai mult timp liber: ajungi rapid la noi, avem sediul in centrul orasului.

Daca iti doreai demult o astfel de oportunitate, apasa acum butonul Aplica si raspunde la intrebarea de mai jos. Iti promitem ca nu vom citi pe fuga CV-ul tau si ceea ce ne transmiti.

Cel mai popular si indragit program de facturare si gestiune din Romania cu peste 100.000 de clienti multumiti.

Castigator al Business Wall of Fame, ca "Cea mai Populara Aplicatie de Business" din Romania.

Publicat 28 Mart. 2024 Reactualizat 25 Apr. 2024 Expiră 27 Apr. 2024