Gratis

Accountant Specialist

Regina Maria
2 poziții

Descrierea jobului

Ce ne dorim?

-Studii Universitare - profil economic

-Calificari in domeniul financiar - contabil (constituie un avantaj)

-Cel putin 3 ani de experienta relevanta pe un post similar

-Cunostinte solide de MS Office (Charsima constituie un avantaj)

-Cunostinte de fiscalitate (constituie un avantaj)

Descrierea jobului:

Payble Accountant

-Gestionezi operatiunile financiar – contabile, asigurand monitorizarea zilnica a cheltuielilor, in concordanta cu legislatia Romaniei

-Monitorizezi periodic situatia platilor catre partenerii furnizori

-Te asiguri de existenta contractelor aferente facturilor de furnizori si de implementarea eventualelor modificari contractuale

-Asiguri stornarea estimarilor inregistrate, in momentul in care factura fiscala aferenta a fost primita in departamentul Cheltuieli, in vederea

inregistrarii in evidenta contabile, avand toate aprobarile necesare

-Esti responsabil de verificarea lunara a Jurnalului de cumparari pentru furnizorii din portofoliul alocat

-Asiguri inregistrarea zilnica a facturilor primite de la furnizori in evidenta contabila, in concordanta cu legislatia in vigoare.

Receivable Accountant

-Gestionezi operatiunile financiar – contabile, asigurand monitorizarea zilnica a veniturilor, in concordanta cu legislatia Romaniei

-Asiguri corectitudinea sumelor facturate de catre departamentele responsabile si a proformelor emise, prin efectuarea de verificari zilnice.

-Te asiguri de existenta contractelor aferente facturilor de clienti si de aplicarea eventualelor modificari contractuale

-Asiguri inregistrarea unei estimari a sumelor de facturat in relatia cu Casele de Sanatate, conform situatiilor primite de la departamentele responsabile de relatia cu autoritatile

-Asiguri preluarea in contabilitate a sumelor facturate lunar din SIUI pentru Casele de Sanatate, in urma confirmarii de catre acestea, si

concomitent stornarea estimarilor aferente

-Certifici corectitudinea datelor din Notele de Fundamentare initiate de departamentele responsabile, prin efectuarea verificarilor in softurile

implicate in acest flux (CRM, CMS, Bill, Charisma ERP), inainte de transmiterea lor catre departamentul Baza de Date in vederea emiterii unei

facturi Storno.

Reteaua de sanatate REGINA MARIA este lider in calitatea serviciilor medicale din Romania, fiind singurul operator care detine trei spitale cu acreditari internationale. Prin cele 14 acreditari detinute, REGINA MARIA demonstreaza constant angajamentul sau pentru excelenta medicala si siguranta ingrijirii pacientilor.

Totodata, REGINA MARIA a inovat si segmentul serviciilor medicale pentru companii, lansand in premiera in Romania conceptul de abonamente corporate, in urma cu 25 de ani. Mai recent, compania a dezvoltat si pachete medicale specializate pentru IMM si persoane fizice, gestionand in prezent un portofoliu de peste 740.000 de abonamente. In plus, in ultimii 10 ani, REGINA MARIA a investit peste 200 de milioane de euro in dezvoltarea sistemului medical din Romania, prin modernizarea sau deschiderea de noi locatii, achizitia de aparatura performanta si pregatirea echipelor medicale.

REGINA MARIA este singura companie de servicii medicale din Romania care a preluat in totalitate si a integrat cu succes peste 35 de alti jucatori de pe piata, avand o prezenta nationala, in toate judetele tarii, printr-o retea de peste 500 de clinici proprii si partenere. Compania reuneste peste 8.000 de angajati si colaboratori si ofera servicii complete de spitalizare si chirurgie, maternitate, policlinica, imagistica, laborator si stocare de celule stem, unui numar de peste 5.8 milioane de pacienti.

Publicat 29 Mart. 2024 Reactualizat 26 Apr. 2024 Expiră 28 Apr. 2024