Gratis

Accountant / Office Manager

Logicnet Solution

Candidatul Ideal

Să fi o persoana motivată cu abilități excelente de multitasking, comunicare și gestionare a timpului.

Să oferi ajutor departamentului de contabilitate și managerului general în introducerea datelor, procesarea și înregistrarea tranzacțiilor, actualizarea registrului și pregătirea bugetelor și rapoartelor.
În acest rol, ar trebui să fii atent, precis și sincer, având abilități bune de contabilitate primară.

Descrierea jobului

Descrierea unei zile de lucru:

Gestionezi conturile bancare de plată și încasare, facturezi proformele venite din sistemul CRM (Microsoft Dynamics), introduci date in SAGA sub supravegherea departamentului de contabilitate.
Realizezi task-uri specifice unui Office Manager.

Pregătești rapoarte de performanță financiară din datele existente in CRM, previziuni de cheltuieli administrative, P&L, Cashflow precum si raportari prin AI-ul companiei.

Colaborezi cu departamentul de contabilitate si gestionezi închiderea lunii.
Urmărești si îmbunătățești procesele interne ale procesului de facturare si colectare a soldurilor.

Beneficii
Salariu competitiv
Program de lucru flexibil (mod de lucru hibrid)
Birou cu o echipă tânără și veselă de colegi.
Beneficii pentru transport și parcări
Decontare abonament sală.
Fructe proaspete, gustări și cafea în birou.

Dacă ești entuziasmat să aduci contribuția ta la un mediu de lucru dinamic și să te alături echipei noastre, te rugăm să ne răspunzi la acest e-mail pentru a stabili o întâlnire.

Îți mulțumim și îți dorim mult succes!

Logicnet Solution founded in 2003 with over 15 years of experience in providing IT services to Romanian companies. We offer integrated and customized IT services for the needs of each business or we collaborate successfully with internal IT departments, to support the business objectives. Currently, we offer complete IT Outsourcing services, Business+ Internet Connections, VPN, CyberSecurity, Software Licensing, and hardware acquisitions.

Vision To participate proactively in the development of IT Outsourcing services within small and medium companies in Romania.

Mission Let's become a company with truly sustainable growth and last but not least one of the most respected companies in Romania.

Values professionalism and involvement safety and punctuality creativity

Logicnet Solution represents within the partner companies, the entire IT department, as well as its related services. Behind the IT solutions offered is a team of experts with specializations in various IT fields (software programming, networks, hardware, Microsoft and Linux server operating systems) that are available to customers 24 hours a day, 7 days a week. an account manager and an IT engineer/technician are assigned, in this way we cover all the economic - technical aspects, offering solutions for any IT situation, in the shortest possible time.

The impeccable resolution of IT requests of any kind from customers, as well as long-term collaboration, is proven by a large number of customers (60% of the current total of Logicnet customers) who have been collaborating with Logicnet Solution for over 5 years. The expansion of the Logicnet partner base has so far been made strictly on the recommendations of existing customers, which proves the professionalism, efficiency, safety of services, exact and elegant solutions, continuity within the company.

Logicnet Solution Team

Publicat 28 Mart. 2024 Reactualizat 28 Mart. 2024 Expiră 4 Apr. 2024