Gratis

Account Manager

Eurobusiness Tipar

Candidatul Ideal

- studii superioare
- cunoastere la nivel cel putin mediu a limbii engleze
- minim 2 ani experienta in vanzari produse/servicii sau relatii cu clientii B2B
- energic, dinamic
- bun negociator, foarte bune abilitati de networking si comunicare verbala si scrisa ;
- spirit analitic si structurat, cu abilitati de rezolvare a problemelor ;
- bun organizator;
- corectitudine şi loialitate faţă de firmă, flexibilitate;

Descrierea jobului

Locatie birou: Popesti Leordeni

- Mentine contactul periodic cu clientii si prospectii alocati ;
- Realizează legătura între clienti și departamentele din companie, pentru a circula informațiile necesare si a se asigura că nevoile clientului sunt înțelese și rezolvate la timp;
- Realizeaza documentatia de ofertare a produselor si serviciilor companiei;
- Raspunde de monitorizarea derularii contractelor ;
- Se ocupă de cererile, întrebările și problemele întâmpinate de către clienți;
- Construieste si completeaza permanent baza de date a clientilor cu informatii relevante;
- Propune masuri de imbunatatire si dezvoltare a proceselor comerciale pe care le gestioneaza;
- Se ocupa de recuperarea debitelor restante;
- Prezinta, promovează si vinde produsele și serviciile companiei;
- Realizează rapoarte pentru clienți și pentru managementul companiei;
- Analizeaza mediul concurential, in scopul stabilirii celor mai adecvate modalitati de abordare a clientilor potentiali;
- Urmăreste constant realizarea targetul de vanzari.

Eurobusiness Tipar SRL este parte a grupului de firme Eurobusiness Group si este singurul producator de ambalaje din carton cu capital 100% romanesc.

De peste 20 de ani oferim clientilor nostri servicii integrate de proiectare, design si productie de ambalaje si ne mandrim cu proiecte pe termen lung cu mari companii multinationale, atat din tara, cat si din strainatate, dar si cu colaborari cu importante companii antreprenoriale romanesti.

Cu o infrastructură industrială de peste 10.000 m² lângă București si cu planuri de extindere pentru anii urmatori, suntem una dintre puținele companii din Europa de Est cu un ciclu complet și integrat de producție în aceeași locație.

Publicat 3 Apr. 2024 Reactualizat 1 Mai 2024 Expiră 3 Mai 2024