Gratis

Account Manager

agrafa.ro
2 poziții

Candidatul Ideal

Experienta minim 2 ani in domeniul productiei publicitare (tipografie, agentie de publicitate, producator materiale promotionale).
Experienta si aptitudini in vanzari.
Limba engleza.
Cunostinte bune de operare in Microsoft Office (Word, Excel)
Prezenta si aspect fizic placut.
Abilitati de comunicare si organizare, orientat spre rezolvarea problemelor.
Meticulos, atent la detalii.
Capacitate de analiza.
Capacitate de a lucra sub presiune, cu termene limita.
Initiativa, dinamism.
Abilitati de a lucra in echipa.

Descrierea jobului

Responsabilitati:

- identifica si contacteaza potentiali clienti noi.
- asigura interfata cu actuali clientii ai companiei, interactioneaza cu acestia pe toata durata unei solicitari/comenzi.
- preia cererile de la clienti si clarifica cerintele acestora.
- transmite, la cerere, preturi clientilor potentiali – in baza unei liste existente (preturi standard) si dupa consultarea cu Managing Director (preturi non-standard); sau in baza unei cereri la furnizori.
- transmite comanda ferma catre ceilalti membri ai echipei (DTP, Productie) sau catre furnizori.
- se asigura ca va obtine in timp util de la client fisierul si materialele necesare productiei.
- organizeaza si coordoneaza activitatea - interactioneaza in permanenta atat cu DTP-istii, cu furnizorii, cu personalul intern din productie, pentru a se asigura de respectarea termenelor comunicate clientului.
- comunica cu clientul pe durata de executie a produsului / -lor.
- introduce datele comenziilor in programul de gestiune al comenziilor.
- urmareste incasarea facturilor.

Beneficii:

Beneficii:

Salariu fix plus comision in functie de performanta.
Laptop si telefon mobil cu abonament
Mediu de lucru civilizat si prietenos, într-o locație centrală aproape de mijloacele de transport

Companie de producție publicitară prezenta de peste 20 ani pe piață. Dispunem de utilaje performante si de ultimă generație pentru: tipar digital în coală și finisaje tipografice, personalizari obiecte promoționale, printuri de mari dimensiuni, gravură laser și multe altele. Importăm direct și distribuim produse din UE si Asia. Mai multe detalii puteti gasi pe site-ul nostru: www.agrafa.ro
Publicat 8 Febr. 2024 Reactualizat 30 Mart. 2024 Expiră 5 Apr. 2024