Account manager

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Studii
Salariu Nespecificat
Limbă străină Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

  • Aptitudini de comunicare si negociere - stil clar si convingator;
  • Abilitati de ascultare si intelegere a nevoilor clientului;
  • Capacitate de concentrare, flexibilitate in gandire;
  • Spirit de initiativa, proactivitate in relatia cu clientii;
  • Capacitate de a lucra in conditii de stres;
  • Spirit de echipa, dar si capacitate de organizare individuala a activitatii.
  • Cunostinte de operare MS Office, internet si e-mail.
  • Orientare continua spre obtinerea de rezultate.

Descrierea jobului

  • Contacteaza potentiali clienti prin telefon pe baza industriilor segmentate/campaniilor planificate;
  • Informeaza clientii potentiali despre oferta si beneficiile serviciului;
  • Prezinta caracteristicile serviciului, pachetelor de servicii si explica beneficiile aferente;
  • Identifica nevoile clientilor si pachetele de servicii potrivite;
  • Convinge clientii/ castiga angajamentul clientilor;
  • Asigura rezolvarea rapida a diferitelor solicitari de oferta sau comenzi.
  • Ajunge la un acord privind pachetul concret;
  • Urmareste si indeplineste planul de vanzari si incasari.
Beneficii:
  • Salariu fix plus comision din vanzarile realizate;
  • Mediu de lucru placut;
  • Oportunitatea dezvoltarii unei cariere solide in domeniul vanzarilor;
  • Plan de cariera bine structurat pe termen mediu si lung;
  • Bonusuri si sanse de promovare in functie de realizari;
  • Cursuri specializate de analiza financiara si vanzari.

Cargo Buddy Solutions Srl, companie specializata in logistica si transport intern si international. Detinem aplicatia , unica pe piata din Romania. CARGO BUDDY

Publicat 1 iul. 2021 Reactualizat 29 iul. 2021 Expiră 31 iul. 2021
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos