Publicat 23 Iun 2019 | Reactualizat 21 Iul 2019 | Expiră 24 Iul 2019

Account Manager - SME

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Competente, cunostinte si experienta necesare:

- Diploma universitara
- Alte cursuri de pregatire - preferabil de vanzari
- Permis de conducere categoria B
- 1-2 ani experienta in vanzari
- 1 an experienta in vanzari directe, B2B
- Fluenta in vorbirea limbii engleze

Descrierea jobului

Scopul rolului: gestionarea unei relatii tip win-win cu clientii, cu scopul de a creste vanzarile Vodafone si profitabilitatea clientilor.

Responsabilitati principale:

Dezvoltarea clientilor:

Vanzarea desolutii de afaceri potrivite conditiilor de piata si obiectivelor companiei
Protejarea/cresterea profitabilitatii clientilor prin angajamente pe termen lung in cadrul segmentului deservit
Identificarea oportunitatilor de business prin invatarea si intelegerea nevoilor de comunicatii si de afaceri ale clientilor

Retinerea clientilor:

Dezvoltarea si mentinerea unei relatii tip win-win cu clientii existenti, cu scopul de a creste valoarea portofoliului
Atingerea targetelor individuale comunicate, adresand intreaga gama de produse/servicii in cadrul conturilor alocate

Sustinerea Vodafone:

Generarea de lead-uri de vanzari altor segmente/arii/canale de vanzare din companie
Cunoasterea excelenta a produselor si serviciilor companiei, business management, propunerilor financiare, produselor, serviciilor si portofoliilor competitorilor directi
Abilitatea de a dezvolta un caz solid contra competitorilor bazat pe produsele si serviciile, pe valoarea serviciilor,politica de pret si diferentiatorii Vodafone

Raportare:

Actualizarea permanenta si respectand standardele de calitate a informatiilor din Sales Force
Crearea unui plan de business pentru fiecare cont/client
Printr-o raportare corecta si continua - sa ajute in planificarea strategiei de produse, preturi si servicii

We want to inspire people to capture the opportunities of a digital future and build a better tomorrow. That is why we are here. Over 30 years ago, we made the first ever mobile phone call and sent the first SMS in Britain and have been changing the lives of billions of people ever since. We are taking 4G to the Moon and using big data for social good to intelligent transport systems and emergency drones, we are still shaking things up. Be part of a company which helps those who need it most. Whether teaching girls to code, providing connectivity to disaster hit areas or putting on our trainers and running for charity. We believe being different is good. We’re proud to offer equal opportunities regardless of race, nationality, cultural background, gender, age, marital status, sexual orientation, gender identity, disability, religious or political belief.
We can only leverage this diversity by building an inclusive culture where everyone is respected, can be themselves and strive to be their best. Your different perspectives help us to shape the future. The future is exciting. Ready?

Expirat
Account Manager - SME  -  Vodafone Romania

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles