Gratis

Account Manager Franta / Italia

Termoexpress Trading
2 poziții

Candidatul Ideal

Suntem în căutarea unui account manager vorbitor de limba franceză sau italiană care să se ocupe de prospectarea pieței și întocmirea ofertelor de preț personalizate pentru potențialii clienți, în concordanță cu cerințele de proiect și informațiile primite de la beneficiar.

CERINȚE OBLIGATORII:
  • limba franceză sau italiană la nivel avansat (scris și vorbit);
  • experiența în vânzări din domeniul tâmplăriei (Aluminiu și PVC) este esențială;
  • abilități de negociere, prezentare, comunicare și relaționare;
  • atenție la detalii și time management;
  • gândire analitică, abilitatea de a lucra la mai multe proiecte în același timp;
  • capacitate de sinteză și de prioritizare a activităților;
  • entuziasm, simțul responsabilității, atitudine proactivă și spirit de echipă;
  • persoană curioasă și dornică să învețe și să progreseze în domeniu, cu reale abilități de asimilare de noi cunoștințe tehnice;
  • corectitudine și capacitate de argumentare în luarea deciziilor;
  • cunoștințe solide în operarea PC-ului;

Descrierea jobului

  • prospectarea activă a pietei, căutând oportunităţi de vânzare pentru a contribui la realizarea obiectivelor de vânzare individuale;
  • dezvoltarea portofoliului de clienți și a volumului de vânzări din piețele în care suntem prezenți;
  • întocmirea ofertei tehnico – comerciale, conform documentației tehnice;
  • elaborarea ofertei de preț, inclusiv a documentelor adiționale;
  • urmărirea procesului de finalizare a comenzilor până la livrare;
  • informarea clientilor despre starea actuală a proiectelor;
  • furnizarea de feedback din piaţă;
  • consilierea clienților și dezvoltarea unor relații de lungă durată.

CE OFERIM:
  • salariu motivant
  • 25 de zile de concediu de odihnă
  • masa de prânz asigurată
  • program fix, de luni până vineri
  • transport asigurat
  • un mediu plăcut, în care poți să înveți și să te dezvolți
  • teambuilding-uri și alte activități extra împreună cu întregul colectiv

TermoExpress oferă soluții personalizate de tâmplărie termoizolantă și sisteme de umbrire companiilor din domeniul construcțiilor și arhitecturii din Europa.

Viziunea TermoExpress este de a deveni principala opțiune ca furnizor de tâmplărie și sisteme de umbrire pentru firmele de constructii din Europa.

Misiunea noastră este de a oferi produse și servicii calitative, acționând responsabil și sustenabil.

Publicat 3 Mart. 2024 Reactualizat 3 Mart. 2024 Expiră 2 Apr. 2024