Gratis

Account Development Representative

PepsiCo
2 poziții

Candidatul Ideal

  • Studii superioare
  • Permis de conducere Cat. B
  • Abilitati foarte bune de comunicare si negociere
  • Experienta in domeniul vanzarilor de minim 2 ani
  • Gandire analitica si intelegere financiara
  • Cunostinte bune de operare Microsoft Office (Excel, Power Point, Word)

Descrierea jobului

Responsabil de dezvoltarea clienților cu potențial ridicat de creștere in zona desemnată prin creșterea portofoliului, a cotei de spațiu și ︁︀​︂︃︃​︈︃​︁︃︀a locațiilor secundare pentru a maximiza volumele.
  • Viziteaza zilnic un anumit numar de clienti, cu focus specific pe fiecare client
  • Negociaza si asigura un nivel de executie in conformitate cu politicile PepsiCo
  • Este responsabil de dezvoltarea clientilor prin cresterea portofoliului si prin obtinerea de plasari suplimentare
  • Transmite zilnic rapoarte de vanzari in vederea optimizarii procesului si a strategiei de vanzari
  • Mentine continuu relatia cu clientii si le ofera asistenta si solutii de rezolvare optima a situatiilor dificile
  • Interactioneaza cu echipa de vanzari si coordoneaza activitatea agentilor pentru a asigura realizarea obiectivelor de executie
  • Colaboreaza cu managerii zonali pentru a alinia cel mai bun plan de dezvoltare pentru clientii din zona alocata, in vederea atingerii obiectivelor
  • Negociaza contractele cu clientii din zona alocata si sa se asigura de implementarea lor
  • Propune departamentelor de Trade marketing, dezvoltare si Traditional Trade, noi instrumente si abordari, cu scopul de a pune in aplicare cu succes a planurilor de dezvoltare pentru clientii de top

Ce oferim:
  • Tichete de masa & Prima de vacanta
  • Abonament medical privat & Asigurare de viata si accident
  • Produse PepsiCo
  • Masina de serviciu
  • Dezoltare (Cursuri interne) si crestere intr-o companie multinationala, Global Top Employer, intr-o echipa tanara si dinamica

PepsiCo products are enjoyed by consumers one billion times a day in more than 200 countries and territories around the world. PepsiCo generated approximately 63 billion dollars in net revenue in 2016, driven by a complementary food and beverage portfolio that includes Frito-Lay, Gatorade, Pepsi-Cola, Quaker and Tropicana. PepsiCo's product portfolio includes a wide range of enjoyable foods and beverages, including 22 brands that generate more than 1 billion dollars each in estimated annual retail sales. Our teams in Europe and Sub-Saharan Africa span 11 time zones and more than 65 countries. For more information visit www.pepsico.com
Publicat 30 Mai 2024 Reactualizat 27 Iun. 2024 Expiră 29 Iun. 2024