Gratis

RESPONSABIL CALITATE

IRROM INDUSTRIE S.R.L.

Candidatul Ideal

OBIECTIVUL ROLULUI
Persoana respectivă lucrează în cadrul Departement de Calitate și raportează către Qualitate System Manager din Grupul Irsap.

Experienta in pozitie

Descrierea jobului

- Supraveghează activitățile personalului de control al calității/controlul calității, stabilind prioritățile și calendarele de lucru.
- Interacțiunea cu managerul sistemului de calitate și cu conducerea, oferind feedback cu privire la diferitele activități desfășurate
- Gestionarea situațiilor de risc de neconformitate reale sau potențiale legate de produs/proces
- Verifică dacă produsele sunt conforme cu cerințele definite
- Determinarea cauzelor profunde ale neconformităților
- Propune și coordonează acțiunile corective adecvate cu funcțiile relevante pentru a rezolva neconformitățile.
- Analizarea neconformităților legate de materialele achiziționate și definirea acțiunilor corective adecvate cu furnizorii
- Definirea, gestionarea și actualizarea datelor de performanță privind furnizorii de materiale achiziționate
- Identificarea punctelor slabe ale procesului și definirea cauzelor acestora
- Promovarea punerii în aplicare a acțiunilor de îmbunătățire a performanțelor procesului
- Să propună metode eficiente și eficace de colectare și analiză a datelor
- Participă activ, în colaborare cu funcțiile implicate, la elaborarea manualelor, procedurilor, instrucțiunilor de operare și a modulelor sistemului de management al calității.
- Efectuarea de audituri interne de produs/proces
- Participarea activă la pregătirea și desfășurarea auditurilor efectuate de organismele de certificare și de clienți

Descrierea companiei

Irrom Industrie S.r.l., societata din group Irsap.

Irsap o societate italiana care a facut din cercetare istoria sa si din inovatie prezentul sau. Este o marca care garanteaza calitatea in sectorul caloriferelor. O calitate care ia nastere dintr-o experienta vasta in incalzirea locuintelor si dintr-un traseu coerent care a adus societatea la nivele maxime in Italia si in strainatate.

Publicat 3 Mai 2024 Reactualizat 17 Mai 2024 Expiră 2 Iun. 2024