Gratis

Designer media – (PIM) Managementul informatiilor de produs

Gühring

Candidatul Ideal

  • studii universitare finalizate (de preferință cu accent pe științe economice / marketing, inginerie economica, design industrial, inginerie industriala sau calificare similara în domeniu)
  • PIM contribuie la creșterea vânzărilor prin publicarea de date mai detaliate despre produse pe canalele de vânzare și de marketing, aducând astfel produsele în atenția unui număr mai mare de clienți
  • Interes de a lucra cu o gamă diversificată de produse într-un mediu tehnic
  • experiență în utilizarea programelor de grafică precum Acrobat, InDesign, Photoshop și Ilustrator sau interes pentru familiarizarea cu acestea
  • Capacitatea înțelege rapida și mod de lucru structurat și atent.
  • Cunoștințe solide de limba engleză, cunoașterea limbii germane constituie avantaj

Descrierea jobului

Activități
  • Elaborarea, administrarea și actualizarea cataloagelor și broșurilor tehnice în domeniul imprimat (la nivel național și internațional)
  • Realizarea layout-urilor de cataloage utilizând baze de date și Adobe InDesign
  • Colectarea, pregătirea și actualizarea diferitelor date din cataloage: imagini, grafica și texte
  • Continuarea dezvoltării procesului automatizat de creare a cataloagelor și a sistemului PIM
  • Colaborarea strânsă cu departamentele de e-Commerce și de management al produselor
Abilități
  • Dorința de a vă familiariza cu sistemul nostru PIM și ideal, experiență anterioara în utilizarea bazelor de date
  • Interes de a lucra cu o gamă diversificată de produse din domeniul tehnic
Beneficii
  • Salarizare atractivă
  • Abonament de transport in comun decontat de firma
  • Asigurare medicală privată
  • Curs de limba germană gratuit
  • Reducere la abonamentul 7card
  • Tichete de masă (40 lei/zi lucrătoare)
  • Școlarizări în Germania

Gühring is one of the world-wide leading manufacturers of rotary precision tools for metal machining. With more than 8,000 employees world-wide, 3,500 in Germany, more than 70 production locations in 48 countries the company develops, manufactures, and distributes innovative cutting tools. Gühring is present on all important markets: Customers in the automotive industry, the aerospace industry or in general engineering count on trendsetting tools manufactured to uniform quality standards of the highest level. And we continue to grow steadily: We invest in new locations, network globally and extend our product portfolio. Our leading market position is the result of long-term and constant innovation. In Romania, Gühring has more than 350 employees in the field of production, design, and R&D at its facilities in Sibiu and Cluj-Napoca.

Publicat 28 Mart. 2024 Reactualizat 27 Apr. 2024 Expiră 27 Apr. 2024