Gratis

CONTABIL-CONTABILITATE PRIMARA

VIBO Construct

Candidatul Ideal

- studii medii, ideal superioare;
- limba engleza – mediu / avansat;
- abilitati de sinteza si analiza, responsabilitate maxima si atentie sporita;
- operare foarte buna si rapida calculator, MS Office(word,excel,power point,etc.), OpenOffice, mail;
- cunostinte privind folosirea aparaturii de birotica (fax, scaner, copiator, imprimanta etc.); - limbaj corect şi bogat in conţinut, fermitate si diplomatie;
- persoana motivata, pozitiva si energica si foarte rezistenta la stres;
- implicare puternica in activitate;
- disponibilitate deplasari in tara .
- permis de conducere categ B
- experienta minim 1 an

Salariu net oferit pentru pozitia de contabil contabilitate primara cu experienta min. 1 an : 4000 RON
Jobul presupune disponibilitate pentru deplasari in tara si este necesar permis de conducere categ B.

Descrierea jobului

Ne dorim alaturi de noi o persoana care sa aiba urmatoarele responsabilitati principale:
• intocmire documente primare (avize de insotire marfa, registre, deconturi, NIR, facturi vanzare etc), evidenta si urmarirea stocurilor (ideal ar fi sa fie familiarizata cu programele de contabilitate SAGA C si Neosys);
• realizarea de diverse statistici, analize, grafice pe baza documentelor primare;
• urmarirea documentelor/corespondentei, incasarilor, platilor, evidenta soldurilor clienti/furnizori;
• cunoasterea operatiunilor de import/export si vamale.
Altele:
• asigurarea suportului administrativ pentru toate departamentele firmei;
• preluarea si distribuirea la compartimentele implicate, indosarierea si arhivarea corespondentei si a mesajelor primite din partea partenerilor, clientilor si a celorlalti angajati;
• scanarea si arhivarea electronica a documentelor intrate / iesite din firma;
• asigurarea transmiterii documentelor si marfurilor prin curierat, fax, e-mail;
• actualizarea regulata a bazei de date de clienti si furnizori folosita in interiorul companiei si folosirea zilnica a acestui program;
• elaborarea si redactarea documentelor si situatiilor cerute de management, orice alte activitati necesare bunului mers al firmei.

Vor fi selectate doar persoanele care sunt familiarizate cu cel putin unul dintre programele de contabilitate mentionate mai sus!
Cunostintele tehnice din domeniul IT reprezinta un avantaj!
CV-urile se trimit pe adresa de mail : contact.viboconstruct@gmail.com
Publicat 7 Mart. 2024 Reactualizat 4 Apr. 2024 Expiră 6 Apr. 2024