Gratis

Tehnician Telecomunicatii

IMOVO INTERNATIONAL S.R.L.

Candidatul Ideal

Pentru clientul nostru, companie clujeana, specializata in lucrari de cablare structurata, recrutam un tehnician retele cu sau fara experienta, inclusiv fara calificare.
Colegul pe care il cautam ar trebui sa aiba urmatoarele caracteristici:

- Ideal sa detina experienta cu sisteme de IT si de telecomunicatii;
- De preferat sa detina cunostinte introductive de retele IP;
- Cunostinte de lucru cu PC-ul – Microsoft Word, Excel si programe de emulare de terminal;
- Cunoasterea limbii engleze la nivel mediu/avansat;
- Reprezinta avantaj cunostintele de baza in retelele de telecomunicatii;
- Capacitate buna de comunicare si relationare;
- Disponibilitate pentru deplasari la clienti din toata tara;
- Persoana muncitoare, cu dorinta de a munci in diverse locatii de tip santier.

Descrierea jobului

- Lucrari de cablare de curenti slabi si fibra optica atat la clienti locali cat si la clienti nationali;
- ︁︀​︂︃︃​︈︁​︁︉︂Montaj de echipamente de telecomunicatii in cabinete metalice;
- Efectuarea de evaluari ale locatiilor pentru acoperirea radio cu echipamente Access Point WiFi precum si instalarea acestor echipamente;
- Configurari de echipamente de telecomunicatii (router, switch Ethernet, WiFi access points) aplicand modele de configurare predefinite;
- Testarea bunei functionari a echipamentelor instalate;
- Participa prin rotatie la serviciul de suport tehnic on-call.

Beneficii:
- Salarizare atractiva;
- Beneficiaza de masina de companie 24/7 pentru deplasari in caz de interventie;
- Mediu de lucru placut.

SC Imovo International SRL ofera servicii de recrutare si selectie de personal, fiind specializata in recrutarea de tip white collar, la nivel national.
Pentru colaborari, detalii despre joburi, ne puteti contacta la hr@imovo.ro
Publicat 25 Apr. 2024 Reactualizat 23 Mai 2024 Expiră 25 Mai 2024