Gratis

Tehnician / Inginer service cantare electronice

DATA SPEED SRL
2 poziții

Candidatul Ideal

- studii si/sau experienta in domeniul tehnic
- cunostinte in electronica si mecanica
- cunostinte de operare pe calculator
- dispus la deplasari in toata tara pentru instalari/instruiri la sediul clientilor (25% din timp)
- creativitate, initiativa, implicare
- abilitati de comunicare
- capacitate de asimilare rapida a informatiilor
- spirit organizatoric
- posesor carnet de conducere (cat. B)

Descrierea jobului

- asigura configurarea/ instalarea/ diagnosticarea/ reparatia sistemelor de cantarire si a caselor de marcat la sediul companiei sau la sediul ︁︀​︂︃︃​︇︃​︁︃︂beneficiarilor
- asigura instruirea reprezentatilor beneficiarilor cu privire la modul de functionarea al echipamentelor livrate precum si al aplicatiilor software furnizate (se ofera instruire in cadrul firmei)
- colaboreaza cu ceilalti membrii ai echipei tehnice in vederea organizarii activitatilor zilnice si a programarii interventiilor la beneficiari
- relationeaza cu echipa de vanzari in vederea asigurarii informatiilor tehnice necesare
- colaboreaza cu reprezentantii echipei de vanzari in vederea organizarii sesiunilor demonstrative pentru beneficiari
- furnizeaza informatii (telefonic/e-mail) catre clienti cu privire la produsele comercializate
- intocmeste documente aferente proceselor de service/mentenanta
- mentine relatia cu furnizorii interni si externi (Italia, Germania si Olanda) la nevoie in vederea obtinerii informatiilor necesare

Beneficii:
Oferim un cadrul de lucru placut, alaturi de o echipa tanara, dinamica.
Oferim pachet motivational atragator in conformitate cu rezultatele personale, precum si ale companiei
Salariu atractiv
Bonuri de masa (incluse)
Masina de servici pentru deplasari
Telefon mobil,laptop
Cursuri specializare in tara si in strainatate la nevoie.

Data Speed SRL este o companie cu capital integral privat infiintata la inceputul anului 2005 în Cluj-Napoca si avem ca domeniu principal de activitate dezvoltarea si comercializarea solutiilor industriale de cantarire avand la baza echipamente electronice produse de companii, lideri de piata in domeniu, pe care avem placerea de a le reprezenta in Romania: Nemesis - Italia, Ravas - Olanda, Dini Argeo - Italia, Kern&Sohn - Germania, Sensocar - Spania, Zemic - Olanda

Publicat 18 Mai 2024 Reactualizat 18 Mai 2024 Expiră 25 Mai 2024