Gratis

Personal tehnic laborator chimie si microbiologie

ICA Research & Development ( ICA R & D ) S.R.L.
6 poziții

Candidatul Ideal

​Studii superioare sau medii finalizate intr-un domeniu relevant jobului (stiinte alimentare - ingineria sau controlul calitatii produselor alimentare, biotehnologie, biochimie, biologie, chimie, medicina veterinara, farmacie, stiinte medicale);
Abilitati de utilizare a aparaturii de laborator si de calcul;
Fluenta in limba engleza (nivel minim C1);
Abilitati de organizare eficienta a lucrului; Abilitati sociale (lucrul in echipa, comunicare);

Constituie avantaje:

  • Experienta lucrului intr-un laborator de testare a produselor alimentare sau a mediului ca laborant/ tehnician/ analist de minimum 1 ani;
  • Cunostinte de managementul calitatii in laboratoarele de testari (ISO 17025); rigoare in aplicarea procedurilor;
  • Cunostintele despre calitatea marfurilor alimentare si de siguranta alimentara;

Descrierea jobului

Candidatul selectat va avea urmatoarele responsabilitati:
  • Efectuarea de testari (sau secvente de testare) fizico-chimice sau microbiologice (in functie de ︁︀​︂︃︃​︉︉​︁︂︈departament) a produselor alimentare si apelor, prin metode clasice sau alternative ;
  • Operarea echipamentelor analitice si a echipamentelor IT;
  • Verificarea functionarii corespunzatoare si participarea la intretinerea echipamentelor si instrumentarului;
  • Gestionarea reactivilor si a materialelor de lucru;
  • Participarea la activitatile de dezvoltare de noi metode analitice ori de verificare a competentei laboratorului in aplicarea metodelor implementate;
  • Aplicarea si verificarea aplicarii procedurilor interne din laborator;
  • Participarea la cursuri de instruire interne si externe;
  • Coordonarea personalului din subordine in efectuarea analizelor (in functie de experienta si studii);
  • Respectarea normelor de calitate si siguranta ale laboratorului si mentinerea la zi a documentatiei specifice;
Beneficii salariale si extrasalariale in functie de performanta, traininguri si consiliere in cariera; oportunitati de evolutie profesionala in cadrul companiei sunt ceea ce ofera integrarea in echipa ICA R&D.

ICA Research & Development este o companie care combina cu succes traditia cercetarii stiintifice romanesti in domeniul alimentar cu noutatea celor mai performante tehnici de laborator.

Inca de la inceputuri, institutul a avut menirea de a desfasura activitati suport pentru dezvoltarea industriei alimentare romanesti.

In prezent activitatea companiei se axeaza atat pe fundamentarea stiintifica si testarea tehnologica la scara pilot a unor noi tehnologii si concepte ce tin de siintele alimentatiei, cat si pe testarea unor produse deja existente, cu scopul de asigura consumatorului obisnuit un aliment sigur si corespunzator nevoilor nutritionale actuale.

Publicat 24 Apr. 2024 Reactualizat 24 Apr. 2024 Expiră 24 Mai 2024