Gratis

Inginer instalatii in constructii

SC PROHART GROUP SRL
2 poziții

Candidatul Ideal

Cerinte
- Studii superioare in domeniul instalatiilor in constructii (sanitare, termice, ventilatii);
- Cunostinte solide in utilizarea pachetului MS Office (Excel, Word, Power Point) si Autocad 2D.
- Cunoastere utilizare softuri de proiectare constituie avantaj;
- Cunoasterea unui program de devize, preferabil InterSoft (reprezinta un avantaj)
- Cunoasterea normativelor si standardelor in vigoare;
- Cunoasterea tehnologiei de executie a lucrarilor de instalatii sanitare, termice, ventilatii;
- Abilitati de analiza, sinteza si prezentare informatii;
- Abilitati bune de comunicare;
- Capacitatea de a lucra organizat cu termene limita;
- Cunoștințe avansate ale limbii engleze

Descrierea jobului

- Analiza cererilor de oferta si a documentatiei (caietul de sarcini, planul de executie, liste de cantitati) in vederea realizarii propunerilor tehnice si financiare
- Analiza documentatiei pentru proiectele in derulare in vederea intocmirii planului de achizitii
- Intocmire cereri de oferta catre furnizori de echipamente/materiale si/sau subcontractori.
- Analiza ofertelor tehnico-economice primite de la furnizorii de echipamente/materiale si/sau subcontractori.
- Introducere devize in soft de specialitate.
- Identificare si asumare solutie tehnica pentru proiectele la care se solicita oferta la cheie in faza incipienta a proiectului , si realizarea oferta tehnico-economice in baza solutiei tehnice propuse;
- Intocmire solicitari de clarificari catre beneficiar si/sau intocmire raspuns la solicitarile de clarificari transmise de catre beneficiar.
- Verificare solutii tehnice pentru proiectele in derulare.
- Confirma comenzile pentru echipamente , in baza specificatiilor tehnice .

Salariul negociabil in functie de experienta in domeniu.

Companie specializata in lucrari de instalatii in constructii (electrice, termice, sanitare, HVAC).
Publicat 10 Apr. 2024 Reactualizat 8 Mai 2024 Expiră 10 Mai 2024