Gratis

Locuri de munca

Fm Group Cosmetics

Descrierea companiei
CANDIDATUL IDEAL:
1. Motivat din punct de vedere financiar;
2. Dorinta de a raliza un venit suplimentar;
3. Intreprinzator si dinamic.

RESPONSABILITATI / BENEFICII:
1. Vinde produse cosmetice Federico Mahora in sistem MLM
2. Isi creeaza si dezvolta propria echipa de vanzari
3. Beneficiaza de un discount de 40% la produse
4. Profit 40% la fiecare produs vandut

DESCRIEREA COMPANIEI SAU A JOBULUI:
FM GROUP WORLD este o companie poloneza infiintata in anul 2004. In doar 3 ani de la infiintare, firma a reusit sa deschida filiale in peste 30 tari din intreaga lume.In anul 2008 firma intentioneaza sa deschida inca 15 filiale noi.
In Romania produsele FM sunt importate si distribuite de catre firma FM GROUP COSMETICS SRL, incepand din luna Mai 2006. In timpul scurt trecut de la deschiderea filialei din tara noastra si pana acum, foarte multe persoane au reusit sa-si construiasca o afacere de succes din vanzarea in sistem Multi level Marketing a produselor FM.
Oferta de produse FM cuprinde parfumuri si ape de parfum (peste 130 arome), geluri de dus, balsamuri de corp, lotiuni dupa ras, spuma de ras, deodorante, produse pentru copii, produse pentru plaja parfumuri de camera, de masina etc.
Produsele sunt fabricate in colaborare cu firma Drom din Germania, unul din liderii mondiali in fabricarea esentelor de parfum.
Diferenta intre parfumurile FM si cele originale, este numai pretul acestora!!!
In lume, exista cateva fabrici care produc parfum original pentru marci comerciale precum Chanel, Davidoff, Kenzo, Hugo Boss si multe altele. Pretul aromei este doar 10% din pretul en-detail de vanzare al parfumului (daca dvs.cumparati un parfum de 100$ numai 10% constituie valoarea aromei) restul de 60% reprezinta BRANDUL, cheltuielile pe ambalaj, denumire, publicitate, transport etc. Daca la acestea mai calculam intermediarii si adaosul comercial din magazine, care este in jur de 30-50% se obtine pretul en-detail al produsului (adica restul de 30% din valoarea la raft).
Aromele FM: Davidoff, Christian Dior, Gucci, Elizabeth Arden, Giorgio Armani, Kenzo, Cacharel, Naomi Campbell, Hugo Boss, Gabriela Sabatini, Estee Lauder, Chanel, Givenchy, Lancome, Valentino, Paco Rabane, Joop, Thierry Mugler, Dolce & Gabbana, Jennifer Lopez, Celine Dion, Burbery, Guerlain, Escada, Yves Saint Laurent, J. P. Gaultier.
NB: Denumirile produselor mentionate au ca scop sa va familiarizeze cu notele aromelor produselor noastre. Pe produs nu apare numele parfumului, ci sigla FM si codul de identificare (avand in vedere ca firma nu comercializeaza produsele in ambalajul original ci in cel propriu).