Gratis

Mecanic pentru atelierul de caroserie auto Bras

BRAS SRL

Candidatul Ideal

POST DISPONIBIL: TINICHIGIU AUTO (1 post)

Dacă ai cunoștințe în ceea ce privește:
 Remedierea defectelor apărute în structura caroseriei autovehiculelor;
 Pregătirea lucrărilor de tinichigerie;
 Confecţionarea sau montarea elementelor de tinichigerie;
 Utilizarea corectă a echipamentelor și ustensilelor de lucru;
 Cunoașterea tipurilor de materiale folosite în procesul de producție a lacurilor și vopselelor;
 Retușarea suprafețelor vopsite, recondiționarea lor estetică;
 Aplicarea chiturilor speciale și executarea lucrărilor de retușare a suprafețelor vopsite.

Descrierea jobului

- Executa reparatii sau schimbari ale elementelor de complexitate medie conform ordinului de
reparatie/ nota de constatare/ cererea clientului;
︁︀​︂︃︃​︈︁​︁︉︂- Repara sau schimba elemente ale vehiculului
- Primeste de la seful de echipa masina impreuna cu ordinul de reparatie/ bonul de piese si nota de
constatare
- Preia piesele necesare inlocuirii din magazia de piese de schimb, pe baza bonului de comanda
- Aplica regulile corespunzatoare pentru piesele in garantie
- Respecta manualul constructorului de reparatie in realizarea lucrarilor
- Preia elementele vopsite de la departamentul vopsitorie in vederea asamblarii lor pe vehicul
- Monteaza elementele de caroserie pe autoturism dupa finalizarea reparatiei
- Verifica daca elementele au fost reparate conform normelor tehnice
- Preda elementele reparate catre departamentul pregatire – vopsitorie
- Intocmeste certificatul de control la finalizarea reparatiei

Asteptam Cv-urile dumneavoastra la adresa : adrian.piroi@bras.ro sau detalii la numarul :
+40731 782 473
Publicat 22 Mai 2024 Reactualizat 22 Mai 2024 Expiră 21 Iun. 2024