Gratis

TEHNICIAN SISTEME DE SECURITATE

Primesec Technology S.R.L.
2 poziții

Candidatul Ideal

Cerințe:
Experiență în în domeniul sistemelor de securitate si al instalaţiilor electrice de curenți slabi si de joasă tensiune în domeniul instalațiilor electrice în construcții (reprezintă un avantaj major);
Cunostinte bune în execuția sistemelor de curenti slabi (instalare, punere în funcțiune, mentenanță) (reprezintă un avantaj major);
Posesor permis de conducere auto cat. B;
Studii medii cu profil tehnic (electric, electronică, eletrotehnică, automatică, construcții/instalații, telecomunicații, etc);
Certificare în domeniul sistemelor de securitate (Tehnician Sisteme de securitate) – emise de instituțiile acreditate – prezintă avantaj;
Cunoașterea normativelor și standardelor în vigoare (Legea nr.10/1995, C56-2002, Normativ I7-2011, Normativ I 18/1-01, Normativ P118/3 2015);
Dorință de a încheia o colaborare pe termen lung și implicare în dezvoltarea organizației.

Descrierea jobului

Principalele activități:
Realizează lucrări de montaj instalaţii electrice de curenţi slabi (detecţie incendiu, alarmare efracţie, supraveghere video, control acces, sonorizare, ︁︀​︂︃︃​︇︃​︁︃︂date-voce, etc.) în conformitate cu proiectul tehnic pus la dispoziţie, obligaţiile contractuale şi normativele în vigoare;
Realizează lucrări de mentenanţă pentru instalaţiile electrice de curenţi slabi;
Participă la operaţiunile de aprovizionare cu materiale şi echipamente pentru lucrări;
Verifică specificațiile tehnice ale proiectelor de execuție;
Întocmeşte documentele specifice pentru evidenţierea intervenţiilor efectuate;
Participă și efectuează punerea în funcțiune a sistemelor;
Menţine o conduită profesionistă pe toata durata timpului zilnic de muncă.
Oferă suport tehnic celorlalte departamente/colegi pe toată perioada proiectului;
Colaborează cu departamentele companiei pentru realizarea activității în condiții de eficiență;
Menține legătura cu aprovizionarea și managerul de proiect/șeful de șantier, cunoscând detaliile lucrărilor și cerințele beneficiarului;
Ce oferim:
Salariu negociabil în funcție de experiență, studii și certificări;
Telefon, Laptop, Mașină de serviciu (dacă este cazul);
Beneficii: Bonuri de masă, tichete cadou Crăciun, Paște, zi de naștere, prime în funcție de rezultate proactive;
Asigurarea training-uri interne și externe pentru realizarea sarcinilor de serviciu;
Iți oferim oportunitatea de a construi împreună o echipă, într-un mediu profesionist, cu formare profesională adecvată, oportunitatea de a aprofundare în domeniul instalațiilor electrice și sistemelor de securitate.
În funcție de profilul tehnic și aspirații, se va întocmi un plan de carieră.

PrimeSEC Technology SRL, fondată în 2018, are ca obiect de activitate instalatiile electrice, sistemele electronice de securitate, automatizări și IT, la care se adaugă și alte domenii conexe cum ar fi securitatea mecanică, sistemele de alarmare și detecție incendiu, sistemele de alarmare efracție și control acces, sistemele de pontaj, sisteme de video interfonie și interfonie sau sisteme complexe ce integrează toate cele de mai sus sau parte dintre acestea.

Publicat 24 Mai 2024 Reactualizat 24 Mai 2024 Expiră 23 Iun. 2024