Publicat 29 Mar 2019 | Reactualizat 26 Apr 2019 | Expiră 29 Apr 2019

Specialist Relatii Client- Mioveni

1 post
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

-Studii superioare tehnice sau economice, experienta in servicii de relatii clienti este un avantaj;
-Cunostinte avansate de limba engleza si de limba franceza;
-Bune cunostinte MS Office ;
-Abilitati de comunicare, interrelationare si organizare, lucru in transvers ;
-Capacitate de ascultare activa, de argumentare, sensibilitate privind nevoile clientului, analiza de probleme si identificare de solutii;
-Capacitate de a lucra intr-un mediu multicultural.

Descrierea jobului

​*Asigura interfata intre Clientii din perimetrul Franta si Europa (distribuitori, dealeri retea, parteneri sau importatori) si departamentele responsabile din cadrul serviciilor Logistica Piese&Accesorii, in scopul respectarii termenelor pentru comenzile lansate.

Misiuni detaliate :

- Administreaza portofoliul de clienti din perimetrul sau de responsabilitate;
- Gestioneaza vehiculele imobilizate (VOR – Vehicle Off Road) din motive de nedisponibilitate piese de schimb;
- Trateaza reclamatiile de la client;
- Receptioneaza cererile de retur, le trateaza impreuna cu serviciul de aprovizionare si cooordoneaza raspunsurile catre clienti;
- Verifica coerenta intre containerele / ambalajele facturate retelei si a celor recuperate de catre transportator;
- Gestioneaza procesul de blocaj al pieselor din motive de calitate si, daca este necesar, coordoneaza returul acestora.

Pasiunea este motorul Grupului Renault. Din pasiune pentru masini si pentru oameni avem astazi in Romania o gama completa de activitati prin care ii oferim fiecarui client vehiculul potrivit. Sa te alaturi Grupului Renault Romania inseamna sa iti poti pune amprenta in oricare dintre etapele de dezvoltare ale unui vehicul: design, proiectare, testare, fabricaţie, logistică, vânzare, post vânzare şi finanţare. Sa faci parte din echipa noastra inseamna sa participi la crearea vehiculului viitorului.

Expirat
Specialist Relatii Client- Mioveni  -  Grup Renault Romania

E timpul pentru un browser mai bun

Am înțeles