Gratis

Asistent Departament Import

INAPLAST DISTRIBUTION GROUP S.R.L.

Candidatul Ideal

- Experienta anterioara de minim 2-3 ani in domeniu
- Cunostinte solide MS Office
- Engleza avansat

Descrierea jobului

Responsabilitati:
- Asigurarea relatiei cu furnizorii externi in probleme de import, cu accent pe China;
- Gasirea furnizorilor noi, intocmirea cererilor de oferta, negocierea tarifelor cu acestia ;
- Imbunatatirea conditiilor comerciale (pret achizitie, bonus, termen de plata, termen de livrare);
- Operarea ofertelor de preturi in sistem;
- Plasarea comenzilor catre furnizori si supervizarea stadiului acestora;
- Urmarirea si verificarea conformitatii facturilor furnizorilor;
- Asigurarea logisticii, organizarea si urmarirea transportului de marfuri, gasirea celor mai bune solutii de transport, precum si negocierea tarifelor
- Coordonarea operatiunilor vamale necesare importului de marfuri
- Raportarea rezultatelor activitatii de import; - Alte activitati conform solicitarilor superiorului ierarhic

Beneficii:
-Abonament servicii medicale
-Prime de sarbatori
-Tichete de masa
-Masina de serviciu
-Telefon mobil
-Laptop

SC Inaplast Distribution Group SRL este o firma importatoare de articole pentru menaj.
Compania s-a impus cu succes inca din 2000 pe piata de profil prin mentinerea si dezvoltarea unui standard superior de calitate, politica firmei fiind in deplina concordanta cu satisfacerea permanenta a cerintelor si nevoilor clientilor.
Publicat 29 Febr. 2024 Reactualizat 30 Mart. 2024 Expiră 30 Mart. 2024