Gratis

Trade-marketing specialist (B2B, B2C)

SC OTTER Distribution SRL

Candidatul Ideal

  • Are studii superioare finalizate, de preferinta in marketing;
  • Experienta dovedita intr-un post similar in marketing si advertising;
  • Se exprima fluent si corect in limba engleza, atat verbal, cat si scris( nivel avansat);
  • Este dinamic, entuziast, deschis la nou, autodidact si orientat catre rezultate;
  • Este pasionat de moda, creativ si are un simt estetic dezvoltat.
  • Este disponibil pentru delegatii.

Descrierea jobului

  • Creeaza strategii de marketing pentru zona B2B a companiei;
  • Implementeaza strategii si politici de marketing cu scopul cresterii vanzarilor si vizibilitatii brandului companiei in magazinele partenere;
  • Ofera suport clientilor de distributie pentru implementarea campaniilor de advertising;
  • Se ocupa de materialele de marketing: postere, diverse materiale de semnalizare pentru magazinele partenerilor, urmarind si avand control asupra promovarii brandului;
  • Mentine legatura cu clientii de distributie privind brandul companiei atat in mod direct, cat si prin intermediul agentilor de vanzari.
Beneficii:
  • Vei face parte dintr-o echipa implicata si dinamica;
  • Avem o cultura bazata pe learning, in care crestem constant nivelul de know-how in interiorul echipei;
  • Abonament medical la o clinca privata, tichete de masa, decont transport, alte beneficii interne;

Otter este unul dintre cei mai mari retaileri si distribuitori de incaltaminte si accesorii din Romania, iar business-ul de distributie deja se extinde pe mai multe piete externe.

Pentru ca fiecare om este unic si fiecare are stilul sau inconfundabil, Otter Distribution a reunit in reteaua sa de magazine (Otter, Tezyo, Epica, Gryxx, Aldo) atat marci proprii cat si marci cu renume international distincte ca stil si imagine. In momentul de fata, reteaua de magazine este formata din 71 de magazine localizate in Bucuresti si in cele mai mari orase ale tarii. Atat online, cat si in oricare din magazinele noastre, clientii se pot inspira dintr-o gama de produse in voga si de calitate superioara. Compania noastra nu numai ca este solida si robusta, dar ne aflam in plin proces de expansiune, de reinventare a modelelor de business, de implementare a proceselor omnichannel, de adoptie a noilor tehnologii IT si aplicatii.

Fa parte din echipa Otter!

Publicat 29 Mart. 2024 Reactualizat 28 Apr. 2024 Expiră 28 Apr. 2024