Gratis

Area Sales Manager – Echipamente si Consumabile Medicale

TEHNOPLUS MEDICAL SRL

Candidatul Ideal

  • experiență în vânzări, de preferință în domeniul medical;
  • cunoașterea procedurii de achiziții publice;
  • cunoașterea limbii engleze scris/vorbit – constituie un avantaj
  • excelente abilități de comunicare si lucru în echipă;
  • permis de conducere auto categoria B;
  • disponibilitate pentru deplasări frecvente;
  • studii superioare;
  • cunoștințe de operare PC (Word, Excel, Power Point).

Descrierea jobului

Principalele responsabilități
  • reprezintă imaginea companiei și implementează strategia de vânzări a companiei în domeniul în care activează;
  • participă împreună cu echipa de sales support la întocmirea documentației pentru licitațiile publice;
  • se deplasează de la sediul firmei cu oferta si documentația, pentru a promova si prezenta produsele din portofoliul firmei;
  • realizează oferte, încheie contracte cu clienții și urmărește derularea acestora;
  • se preocupă permanent de familiarizarea cu caracteristicile tehnice specifice echipamentelor din portofoliul companiei;
  • participă la evenimentele de specialitate (congrese, conferințe, expoziții etc.).
  • elaborează, urmărește si transmite comenzile interne pentru produsele contractate.

Oferta (bonusuri, beneficii):
  • Asigurare medicală privată;
  • Salariu motivant;
  • Telefon de serviciu;
  • Mașină de serviciu;
  • Mediu de lucru dinamic și profesionist;
  • Posibilitate de dezvoltare profesională;
  • Contract de muncă pe perioadă nedeterminată.

Cu o experienta de 30 de ani pe piata medicala din Romania, misiunea Tehnoplus Medical este de a contribui la îmbunătățirea serviciilor medicale prin furnizarea de produse de înaltă calitate precum și prin asigurarea suportului calificat (întreținere și service).

Multi factori contribuie la succesul nostru, dar nimic nu e mai important decat oamenii nostri. Echipa profesionistă Tehnoplus Medical este dotată cu abilități excelente, cunoștințe tehnice remarcabile și este dedicată oferirii celor mai bune servicii clienților noștri.

Publicat 11 Mart. 2024 Reactualizat 10 Apr. 2024 Expiră 10 Apr. 2024