Gratis

Regional Trainer

OPTICAL INVESTMENT GROUP S.A.

Candidatul Ideal

Alătură-te echipei noastre în calitate de Regional Trainer și fii parte din misiunea noastră de a dezvolta și de a inspira oameni în cadrul unei industrii dinamice și în plină creștere!

Descrierea jobului

Despre noi:

Noi suntem Optical Investment Group, o companie dedicată unei culturi organizaționale dinamice și creative, care pune accent pe dezvoltarea continuă a echipei noastre. Deținem în prezent brandurile Optiblu, Optiplaza și O51 și ne străduim să fim un model de inovație și calitate în industria de optică medicală din România și să creăm un mediu de lucru care să încurajeze excelența și calitatea.

Ce așteptăm de la tine:
  • Abilități excelente de comunicare și prezentare;
  • Capacitatea de a dezvolta și implementa programe de formare pentru echipele companiei;
  • Orientare către rezultate și capacitatea de a lucra într-un mediu dinamic;
  • Gândire inovatoare și abilități strategice;
  • Permis de conducere categoria B;
  • Disponibilitate pentru deplasări în teren la locațiile noastre, 50% din timp, în magazinele companiei, cu accent pe locațiile din București și regiunea de Sud – Sud-Est a țării, în orașele Buzău, Târgoviște, Pitești, Craiova, Focșani, Galați, Brăila.
  • Experiența în domeniul training-ului și vânzărilor reprezintă un avantaj;
  • Experiența în domeniul opticii medicale reprezintă un avantaj.

Responsabilități principale:
  • Implementarea și coordonarea programelor de formare în regiunea alocata, incluzând: traininguri cu clase fizice, traininguri online, susținerea webinariilor, workshopuri, training on-the-job, conceperea și postarea materialelor de training în platforma noastră de e-learning.
  • Oferirea de suport managerilor și angajaților în procesele de resurse umane.
  • Crearea și menținerea unui climat de lucru propice dezvoltării și performanței.

Ce oferim:
  • O echipă dinamică de profesioniști, gata să întâmpine un nou coleg;
  • Pachet salarial competitiv, format din salariu fix, tichete de masă și bonusuri la atingerea KPI-urilor specifice.
  • Oportunități de dezvoltare profesională și personală prin traininguri atât interne cât și externe.
  • Mașină de serviciu, laptop, telefon.
  • Abonament medical la clinică privată.
  • Discount la achiziționarea produselor din portofoliul companiei;
  • Zile de concediu in plus in functie de vechime;
  • Posibilitate program hybrid.

Dacă te regăsești în descrierea de mai sus și ești interesat să faci parte din echipa noastră, trimite-ne CV-ul tău la adresa madalina.calin@opticalinvestment.ro. De asemenea, dacă te simți inspirat, ne poți trimite și o scrisoare de intenție prin care să ne detaliezi suplimentar CV-ul, de ce ești potrivit pentru acest rol.
Alătură-te echipei noastre și fii parte din creșterea și dezvoltarea noastră continuă!

Optical Investment Group este un grup de investitii care opereaza cea mai extinsa retea de optica medicala din Romania, formata din magazinele OPTIblu, OPTIPLAZA, O51. Cu o vechime de 17 ani pe piata, operam 100 magazine in Bucuresti si in marile orase din tara. De asemenea, compania detine o importanta divizie de distributie B2B, autorizata sa comercializeze marci consacrate de rame vedere si ochelari soare, precum: Hugo Boss, MaxMara, Missoni, Moschino, Tommy Hilfiger, Gianfranco Ferre, Carrera, Polaroid, Converse, Cacharel, Pepe Jeans, Replay, Diesel, Pierre Cardin, Benneton si altele. Suntem prezenți si în mediul online cu 2 magazine www.optiblu.ro și www.optiplaza.ro, cu aproape 8000 de produse disponibile în stoc.

In 2017, OPTIblu a obtinut certificatul “Marca numarul 1 In Romania pentru Calitate in domeniul optica medicala” si medalia QUDAL cu 5 stele pentru calitate. Certificarea a fost acordata in urma unui studiu efectuat pe piata din Romania, pe un esantion de 1200 de persoane, de catre compania elvetiana de cercetare ICERTIAS.

Echipa noastra se ocupa sa le ofere clientilor o experienta de neuitat, cu peste 600 de angajati, cu diverse specializari precum: medic oftalmolog, optometrist, optician si consultant de vanzari. Hai si tu sa faci parte din cea mai mare echipa!

"Datele personale puse la dispozitie de dvs. pentru a candida la aceasta pozitie vor fi prelucrate de Optical Investment Group in scopul identificarii candidatilor potriviti pentru postul HR Regional Trainer. Datele nu vor fi comunicate tertilor si vor fi utilizate exclusiv pentru scopul mentionat, in conditii de securitate si confidentialitate. Datele vor fi sterse /distruse, in conditii de siguranta, dupa 6 luni de la finalizarea procesului de recrutare. Pentru detalii privind politica Optical Investment Group privind prelucrarea datelor personale accesati pagina noastra de internet.“

Publicat 28 Mart. 2024 Reactualizat 25 Apr. 2024 Expiră 27 Apr. 2024