PROIECTANT TIPARE PENTRU CONFECTII TEXTILE TEHNICE

Oraș de lucru
Tipul job-ului
Salariu 2550 - 3000 RON
Limbă străină Nespecificat
Permis conducere Nespecificat

Candidatul Ideal

Absolvent de studii superioare tehnice de profil sau scoli tehnice , cu abilitati practice si imaginative, cu spirit de inovatie si inclinat spre Identificarea de solutii, dornic sa invete si sa puna in aplicare cunostintele acumulate, constiincios , expeditiv , competent, responsabil .

Calitati necesare:
-expeditivitate
-capacitate de analiză şi sinteză
-capacitatea de a face fata termenelor limita
-uşurinţă în comunicare;
-abilităţi pentru lucru în echipă;
-corectitudine şi flexibilitate;
-preocupare permanentă pentru ridicarea nivelului profesional individual;

Competente:
Operare excelenta cu PC: Word, Excel, Explorer , Outlook
Limbi străine: engleză – nivel cel puţin mediu.
Proiectare clasica (la plansa pe hartie ) de tipare pentru produse in 2, 3 si 4 straturi,
Operare excelenta intr-una din aplicatiile specializate de constructii/gradare tipare digitale ( Lectra , Gemini, Optitex , etc ).

Descrierea jobului

Atribuţii şi responsabilităţi specifice de executie:

-Realizeaza tiparul de baza dupa o specificatie Tehnica sau/si mostra ;
-Monitorizeaza si indruma realizarea mulajului /mostrei /prototipului si,realizeaza gradarile pe marimi si talii
-Participa la verificarea mulajului /mostrei/prototipului fata de Specificatia Tehnica, inregistreaza si implementeaza modificarile necesare in tiparul de baza
-Asigura trasabilitatea/ arhivarea fisierelor cu tipare
-Respecta trasabilitatea modificarilor in fisierele cu tipare conf procedurilor interne , administreaza corelarea dintre baza de date de tipare cu baza de date cu Specificatii tehnice

Oferta noastra:
-se asigura gratuit traininguri profesionale interne si externe;
-se asigura relocarea gratuita ( locuinta ) in Galati in conditii superioare;
-program de lucru luni-vineri interval 8,00-16.30;
-pe langa CO legal se acorda zilele libere oficiale platite - in total cca 29-30 zile lucratoare /an;
-se acorda bonusul de relocare de 900 lei pentru o perioada de 36 de luni ptr situatiile in care distanta dintre rezidenta candidatului si locul de munca este mai mare de 50 km
-pachet salarial la nivel vestic si diverse facilitati : transport , masa calda ,conditii de lucru deosebite , colegi tineri, atmosfera de lucru placuta, independenta in planificarea activitatilor, conditii de munca deosebite, lucru cu baze de date , surse de informatii .
Sunt invitati sa aplice si debutantii, se asigura traininguri gratuite, formari profesionale, suport colegial.
Dat fiind complexitatea taskurilor , fiecare aplicatie se va trata distinct , evaluandu-se experienta in munca , expertiza in domeniu, cunostintele specifice in domeniul proiectarii confectiilor textile .

INVICTUS, marca inregistrata a companiei ADINA SRL are o experienta de 28 de ani in domeniul proiectarii si productiei de uniforme si echipamente militare .
Compania noastra este in prezent unul dintre principalii furnizori de echipament militar pentru organismele guvernamentale din Romania: Armata, Jandarmerie, Pompieri.

Publicat 17 mai 2022 Reactualizat 14 iun. 2022 Expiră 16 iun. 2022
Nu îți face griji, poate joburile de mai jos îți pot fi de folos