Publicat 02 Iun 2015 | Reactualizat 30 Iun 2015 | Expiră 04 Iul 2015

PHP Web Developer

1 post
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Cerinte:
• Experienta de minim 2 ani in dezvoltarea de aplicatii si/sau site-uri web;
• Cunostinte solide de PHP, SQL (MySQL), HTML, JavaScript, CSS;
• Experienta in programarea orientata pe obiecte (OOP);
• Cunostinte despre protocoale de comunicatii (HTTP);
• Limba engleza (nivel avansat);

Constituie un avantaj:
• Framework-uri (php, javascript, css)'
• Lucrul cu sisteme de versionare (SVN, GIT);
• HTML 5 (canvas, video, audio, localStorage, webWorkers, webSockets);
• CSS 3 (transformations, gradients, animations);
• Baze de date non-relationale (MongoDB);
• Cunostinte web services (SOAP / REST);
• portofoliu de proiecte

Descrierea jobului

• Administrarea site-urilor existente;
• Colaborarea cu alte departamente in functie de cerintele proiectelor;

RCS & RDS este o companie romanesca rezultata in urma fuziunii in august 2005 intre Romania Cable Systems si Romania Data Systems. Compania este cel mai important furnizor de servicii integrate de comunicatii avand peste 90 de puncte de lucru in Romania, Ungaria si Slovacia. Peste 1.000.000 de clienti beneficiaza de serviciile de televiziune prin cablu si satelit, iar peste 150.000 de companii folosesc serviciile de internet, transmisii de date si telefonie fixa oferite de RCS & RDS.

Expirat
PHP Web Developer  -  RCS & RDS