Gratis

Asistent medical - Laborator/Clinica Constanta/Braila

MedLife SA
3 poziții

Candidatul Ideal

Ai absolvit studiile de Asistent Medical Generalist si esti in cautarea unei oportunitati de angajare?
MedLife sprijina tanara generatie de azi, pentru a deveni profesionistii de top de maine.
Profilul candidatului ideal:

- ai un bagaj solid de cunostinte teoretice;
- ai abilitati de lucru la calculator;
- ai personalitate calda, orientata catre pacient si nevoile acestuia;
- ai atitudine pozitiva;
- ai capacitate de organizare si planificare a timpului si a sarcinilor incredintate;
- esti o persoana disciplinata, responsabila si capabila sa lucreze in echipa.

Descrierea jobului

​Responsabilitati:
  • pregateste in functie de specialitate cabinetul in vederea efectuarii consultatiilor si ajuta medicul la efectuarea lor;
  • verifica lista cu programarile si anunta coordonatorul de eventualele modificari aparute pe parcursul zilei;
  • conduce pacientii la cabinetele de specialitate si apoi la receptie pentru achitarea consultatiei in limita disponibilitatilor;
  • raspunde de starea de curatenie si igiena a cabinetului in care isi desfasoara activitatea;
  • raspunde de pastrarea in bune conditii a aparaturii medicale din dotare si a mobilierului;
  • asigura informatia zilnica asupra stocului de materiale si obiecte de inventar aflate in dotare;
  • mentine consumul zilnic al materialelor si informeaza coordonatorul despre situatia acestuia;
  • prezinta pana in data de 20 ale fiecarei luni necesarul de materiale pentru luna respectiva;
  • intocmeste situatii statistice, la solicitarea coordonatorului necesare in clinica pentru diferite situatii;
  • efectueaza programari pentru consultatii, controale, investigatii clinice si paraclinice la recomandarea medicului.

MedLife este cel mai mare furnizor de servicii private de sănătate din România. Compania operează cea mai extinsă reţea de clinici, una din marile reţele de laboratoare medicale, spitale generale şi specializate şi are cea mai mare baza de clienţi pentru Pachete de Prevenţie în Sănătate din ţară. Este, de asemenea, din punct de vedere al vânzărilor, una dintre marile companii private de sănătate din Europa Centrală și de Est.

Acțiunile emise de MedLife SA sunt admise la tranzacționare pe piața reglementată la vedere administrată de Bursa de Valori București, Categoria Premium, având simbolul de tranzacționare ″M″.

Grupul MedLife are un istoric de succes în ceea ce privește atât creșterea organică, cât și creșterea prin achiziții. Începând cu 2009 a deschis sau a achiziționat 83 de unități medicale. Echipa sa puternică si experimentată de management a fost capabilă să creeze si să gestioneze aceste oportunități de creștere, dobândind cunoștințe și experiență valoroase, care să îi permită găsirea celei mai bune căi pentru continuarea cu succes a extinderii.

Angajați sunt bunul cel mai de preț al companiei! Ne definește CALITATEA UMANĂ a personalului medical. Suntem o forță pentru că scriem, clipă de clipă, ISTORIA MEDICINEI PRIVATE din România.

Faptele sunt mărturia idealurilor noastre așa că te așteptăm să demonstrezi că poți SĂ CONSTRUIEȘTI ALĂTURI DE NOI!

Publicat 14 Mart. 2024 Reactualizat 11 Apr. 2024 Expiră 13 Apr. 2024