Publicat 13 Mai 2019 | Expiră 13 Iun 2019

Operator Expeditie - sezonier

2 posturi
Expirat
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Manpower recruteaza Operator Expeditie pentru o fabrica din Craiova, avand domeniul in industria alimentara. Perioada contractuala este pentru sezonul de vara.

  • Studii medii;
  • 2 ani experienţă în funcţii similare;
  • Cunoştinţe de operare PC (Word, Excel, SAP-reprezintă un avantaj);
  • Rezistenţă la condiţii de stres şi sub presiunea termenelor limită;
  • Abilităţi de comunicare;
  • Spirit de echipă;
  • Integritate,corectitudine;
  • Disciplină si abilităţi de planificare şi organizare;​

Descrierea jobului

  • Respectarea normelor de protecţia muncii, SU şi regulamentul de ordine interioară precum şi normele legate de politica firmei;
  • Organizeaza si raspunde de realizarea, emiterea, pastrarea si controlul tuturor documentelor emise de catre biroul de expeditie in conformitate cu normele, procedurile, modurile de lucru si normele legale in vigoare;
  • Participarea ca membru sau lider de echipe şi aplicarea strategiei, a viziunii şi a misiunii departamentului prin atingerea targetului şi prin susţinerea rezultatelor obţinute în urma echipelor derulate;
  • Livrarea la termen in cantitatile si sortimentatia solicitata cu respectarea indicatorilor de lucru conform planificarii primite;
  • Organizeaza si raspunde de activitatea de livrare a comenzilor;
  • Respectarea principiilor de livrare si a normelor, modurilor de lucru si normelor legale in vigoare cu privire la livrari;
  • Solicita modificarea comenzilor, deblocarea comenzilor;
  • Pregătirea documentaţiei necesare, întocmirea rapoartelor solicitate de către superiorii ierarhici;
  • Intocmeste livrari de retur, conform motivelor stabilite de seful de expeditie si seful de tura si intocmeste imputatiile pentru spargeri pe clienti si transportatori;
  • Verifica corectitudinea inregistrarii datelor in sistem si ia masuri cu privire la evitarea greselilor;
  • Organizeaza si raspunde de corectitudinea inregistrarilor efectuate in sistemul SAP;
  • Monitorizeaza si opereaza retururile de bere;
  • Verifica si raspunde de respectarea modurilor de lucru, procedurilor interne si normelor legale in vigoare cu privire la livrari transporturi, spargeri.

Indiferent dacă abia acum intrați pe piața muncii, dacă ați decis o schimbare de carieră sau pur și simplu căutați un nou loc de muncă, este momentul dumneavoastră de reușită, iar Manpower vă poate ajuta să o dobândiți.

Suntem lider mondial în servicii și soluții de angajare de aproape 70 de ani și știm ce înseamnă să fii în căutarea unui loc de muncă.

De aceea, scopul nostru este să vă ușurăm și îmbunătățim această experiență, începând cu candidatura la posturile vacante pe care le oferim și continuând cu dialogul cu consultanții noștri pe tot parcursul până la reușita angajării într-un loc de muncă potrivit stilului dumneavoastră de lucru și de viață.

Este momentul să descoperiți oportunitățile oferite de Manpower.

Expirat
Operator Expeditie - sezonier  -  Manpower