Gratis

Operator documentare produse magazin online in Afumati

CARTOONIO SRL

Candidatul Ideal

- Să aibă abilități solide de copywriting, incluzând verificarea informațiilor, identificarea detaliilor importante și o bună capacitate de cercetare;
- Să fie capabil să creeze, să redacteze și să editeze texte pentru a le face mai clare, aliniate cu poziționarea companiei;
- Să aibă aptitudini de editare a imaginilor (redimensionare, decupare, adăugare/eliminare de watermark etc.);
- Să aibă o atitudine pozitivă și o dorință continuă de învățare și dezvoltare;
- Să acorde atenție sporită detaliilor și să fie dotat cu o gândire creativă.
- Să stăpâneasca limba română la un nivel avansat, inclusiv ortografia, punctuația și gramatica.

Descrierea jobului

- Să documenteze produsele magazinului online și să actualizeze informațiile, de câte ori este necesar;
- Să introduca în platforma de e-commerce diverse informații (text, imagini, culori etc.) conform directivelor primite de la manager;
- Să identifice și să corecteze erorile gramaticale și de punctuație din textele destinate utilizării, inclusiv cele pentru produsele deja documentate, dacă este cazul;
- Să adune și să organizeze informațiile într-un format ușor de utilizat de către celelalte departamente cu care colaborează;
- Să transfere informațiile de pe suporturi fizice în format digital.

Activitatea are loc la biroul nostru in Afumati, Ilfov, prezenta fizica obligatorie.

CARTOONIO SRL (ding.ro) - este o companie specializată in distributia de jocuri și jucării la nivel național.
Publicat 19 Apr. 2024 Reactualizat 19 Apr. 2024 Expiră 26 Apr. 2024