Publicat 31 Iul 2017 | Expiră 31 Aug 2017

Online Marketing Manager

1 post
Anunț inactiv

Acest anunț a expirat și nu este disponibil pentru aplicare.

Candidatul ideal

Te asteptam cu drag sa te alaturi echipei FashionUP daca indeplinesti conditiile de mai jos:

  • ai cunostinte solide si dovedite de Google Analytics, Microsoft Office, de generare de leaduri si setare/optimizare campanii pe Facebook, AdWords,
  • esti la curent cu ultimele trenduri, ce cele mai bune practici in marketing-ul online,
  • esti o persoana foarte creativă, cu experiență în identificarea publicului-țintă și in conceperea de campanii digitale care angajează, informează și motivează totodata,
  • ai abilități excelente de organizare și planificare, abilități de lucru în echipă,
  • intelegi necesitatea si importanta comunicarii dar sa poti sa accepti si alte opinii, te exprimi intr-un mod clar si concis, verbal si in scris, astfel incat ceilalti sa te inteleaga cu usurinta,
  • intelegi comportamentul de cumparare al consumatorilor, cauti sa le inteleaga nevoile, organizezi prioritatile asa incat sa raspunzi nevoilor acestora,
  • stii sa analizezi o campanei din mai multe unghiuri, sa intelegi importanta fiecarui canal de comunicare in parte,
  • experiența anterioara într-un magazin online de fashion ar fi ideala.

Descrierea jobului

Cerinte si responsabilitati:

  • Responsabil de dezvoltarea, implementarea, analiza si optimizarea campaniilor de marketing si a promotiilor folosind diverse canale digitale (display ads, social media, SEO, SEM, affiliate marketing, retargeting, co-marketing cu diversi parteneri),
  • Masoara si intocmeste rapoarte de performanta a campaniilor de marketing si evalueaza modul de indeplinire a obiectivelor,
  • Identifica tendințele și oportunitatile și optimizeaza cheltuielile și performanța pe baza informațiilor,
  • Este la curent cu lansari de produse, instrumente de marketing, functionalitati noi ale FB si GAW,
  • Mentine in permanenta relatia cu agentiile partenere,
  • Ofera constant suport si indrumare celorlalte departamente in orice aspect ce tine de comunicare,
  • Colaboreaza cu echipe interne pentru a crea landing pages și pentru a optimiza experiența utilizatorului,
  • Participa la stabilirea bugetului alocat fiecarui canal de comunicare in parte si monitorizeaza bugetele alocate.
Oferim:
  • Posibilitatea de a-ți pune în aplicare ideile și creativitatea si de a fi parte dintr-o echipa performanta,
  • Salariu motivant,
  • Mediu de lucru plăcut.

FashionUP.ro este locul care, de 8 ani, te ajută să fii în tendințe fără să cheltuiești o avere pe îmbrăcăminte, încălțăminte sau accesorii. Luxul accesibil este acum mai aproape de tine, pentru că îți oferim branduri mari la prețuri mici.

Ne place diversitatea, astfel că îți oferim peste 50.000 de produse de calitate, de la peste 500 de branduri de top. Ne place originalitate și tocmai din acest motiv, produsele noastre sunt 100% originale. Ne place unicitatea, astfel că brandurile pe care ți le oferim sunt atent selectate pentru ca tu să ai parte de piese deosebite.

Fii în pas cu moda, alături de FashionUP!

Expirat
Online Marketing Manager  -  FUP Distribution